Влада РФ ізолює політв’язнів, намагаючись схилити їх до співпраці – Amnesty International
Джерело: доповідь Amnesty International
Російська влада систематично відмовляє ув’язненим критикам Кремля у спілкуванні з їхніми рідними, здійснюючи психологічний тиск, мовиться у новій доповіді Amnesty International.
На прикладі кількох показових справ у доповіді зазначили про те, як влада РФ використовувала правові лазівки та вигадувала приводи для подальшої ізоляції інакодумців, зокрема й осіб, котрі опинилися у російських в’язницях за виступи проти вторгнення РФ в Україну.
Це не окремі випадки цькування ув’язнених, яким займаються кілька посадовців. Це свідома політика російського уряду, — наголосила Наталія Прилуцька, дослідниця Amnesty International по Росії.
Правозахисна організація пояснює часті випадки поміщення політичних ув’язнених в РФ у ШІЗО, позбавлення їх побачень з близькими та інші методи ізоляції, намаганням схилити активістів до співпраці. Водночас правозахисники зазначають, що такі заходи дозволені у російських в’язницях через прогалини та недоліки в законодавстві РФ, яке не відповідає міжнародним нормам поводження з ув’язненими.
Також способами тиску на активістів AI називає відмови у проханнях про побачення та телефонні дзвінки на стадії розслідування кримінальної справи та під час суду, надання родичам статусу свідків у справі, що виключає спілкування з ними, а також санкціоноване вилучення листів політичним в’язням.
- У РФ суд виніс вирок американському військовослужбовцю, якого звинуватили у крадіжці та погрозах. Американець проведе у в’язниці майже чотири роки.
- У п’ятницю, 31 травня, російський суд продовжив на два місяці досудове ув’язнення російсько-американської журналістки “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода” Алсу Курмашевої.
- Професорка університету Райса: Перемога України змусить РФ переписати свою історію.
- Московський суд у вівторок, 26 березня, продовжив запобіжний захід кореспонденту московського бюро видання The Wall Street Journal Евану Гершковичу до 30 червня.
Поблизу міста Едмонтон (провінція Альберта, Канада) сталася пожежа у Селі спадщини української культури.
У США Верховний суд тимчасово зупинив депортацію групи венесуельців з Техасу, які підпадають під дію закону про ворожих іноземців. Мігранти стверджують, що адміністрація Трампа працює над тим, аби вислати їх з країни.
Три роки тому, 18 квітня 2022 року, російські окупанти взяли в полон колишнього міського голову Херсона, тероборонівця Володимира Миколаєнка. Чоловіка помістили в колонію на території РФ і досі утримують там.
У Херсоні помер 16-річний хлопець, який зазнав поранення унаслідок російського обстрілу міста 17 квітня.
За повідомленням ЗМІ, заяви президента та держсекретаря США – Дональда Трампа та Марка Рубіо – про те, шо Штати можуть припинити перемовини про закінчення війни, є тиском на Україну, а не Росію.