Влада РФ ізолює політв’язнів, намагаючись схилити їх до співпраці – Amnesty International

Джерело: доповідь Amnesty International

Російська влада систематично відмовляє ув’язненим критикам Кремля у спілкуванні з їхніми рідними, здійснюючи психологічний тиск, мовиться у новій доповіді Amnesty International.

На прикладі кількох показових справ у доповіді зазначили про те, як влада РФ використовувала правові лазівки та вигадувала приводи для подальшої ізоляції інакодумців, зокрема й осіб, котрі опинилися у російських в’язницях за виступи проти вторгнення РФ в Україну.

Це не окремі випадки цькування ув’язнених, яким займаються кілька посадовців. Це свідома політика російського уряду, — наголосила Наталія Прилуцька, дослідниця Amnesty International по Росії.

Правозахисна організація пояснює часті випадки поміщення політичних ув’язнених в РФ у ШІЗО, позбавлення їх побачень з близькими та інші методи ізоляції, намаганням схилити активістів до співпраці. Водночас правозахисники зазначають, що такі заходи дозволені у російських в’язницях через прогалини та недоліки в законодавстві РФ, яке не відповідає міжнародним нормам поводження з ув’язненими.

Також способами тиску на активістів AI називає відмови у проханнях про побачення та телефонні дзвінки на стадії розслідування кримінальної справи та під час суду, надання родичам статусу свідків у справі, що виключає спілкування з ними, а також санкціоноване вилучення листів політичним в’язням.

Як свідчать дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, за два роки й дев’ять місяців з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 762 злочини проти журналістів та медіа в Україні.

У НАТО обговорюють можливість завдання превентивних ударів по Росії, у разі збройного конфлікту з Альянсом, повідомив глава військового комітету НАТО Роб Бауер.

Влада Єгипту повідомила про 17 зниклих безвісти осіб через аварію туристичного круїзного судна у Червоному морі.

В Україні вже з 1 січня 2025 року зросте вартість платної підписки на сервіс на основі штучного інтелекту ChatGPT через закон про “податок на Google”, відповідно до якого компанія-розробник OpenAI почне сплачувати 20% ПДВ.

На дострокових виборах до бундестагу кандидатом на посаду федерального канцлера Німеччини від Соціал-демократичної партії ФРН обрали чинного голову уряду Олафа Шольца.