ЄС розглядає новий режим санкцій для протидії «гібридним атакам» Росії

Джерело: SkyNews

Країни Європейського Союзу прагнуть запровадити новий режим санкцій для протидії гібридним атакам, свідчать проєкти висновків Європейської Ради.

Лідери ЄС зустрінуться 27 та 28 червня, аби обговорити важливі питання, включаючи війну РФ проти України, ситуацію на Близькому Сході, безпеку та оборону та політичні події у Грузії. Також на порядку денному обговорення нової системи для боротьби з гібридними атаками, кількість яких за минулий рік значно зросла.

Зауважується, що Європейська рада рішуче засуджує всі типи гібридної діяльності, включаючи “залякування, саботаж, маніпулювання іноземною інформацією та втручання, дезінформацію, зловмисну ​​кібердіяльність та інструменталізацію мігрантів третіми країнами”.

У відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном Європейська Рада повторює свій заклик до продовження роботи в Раді для встановлення нового режиму санкцій, – мовиться у тексті документа.

У травні НАТО заявило, що “глибоко стурбоване” нещодавніми гібридними атаками Росії кількох країн ЄС, зокрема тих, що знаходяться на східному фланзі.

НАТО визначає гібридні атаки як загрози, які поєднують військові та невійськові, а також приховані та відкриті засоби, включаючи “дезінформацію, кібератаки, економічний тиск, розгортання нерегулярних збройних груп і використання регулярних сил”.

Напади спрямовані на опосередковане маніпулювання урядом і суспільством. І мають на меті викликати суспільну паніку, пом’якшити владу країни-мішені та змусити прийняти бажані для агресора рішення. Протиправні дії можуть проводити агенти спецслужб або спецпідрозділів, найманці, приватні військові підрядники або завербовані місцеві злочинці.

Зауважимо, президенти Румунії, Польщі та Латвії у вівторок, 11 червня, у спільній заяві зауважили, що зловмисна гібридна діяльність Росії в країнах НАТО викликає “глибоке занепокоєння”.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.