Румунія, Польща та Латвія заявили про «глибоке занепокоєння» через гібридну діяльність РФ

Джерело: Reuters

Президенти Румунії, Польщі та Латвії у вівторок, 11 червня, у спільній заяві  зауважили, що зловмисна гібридна діяльність Росії в країнах НАТО викликає “глибоке занепокоєння”.

Деякі країни НАТО кажуть, що Росія використовує тактику, починаючи від диверсій і кібератак до нелегальної міграції, щоб дестабілізувати їх через підтримку України.

“Ми глибоко стурбовані нещодавньою зловмисною гібридною діяльністю Росії на території Альянсу, яка становить загрозу безпеці Альянсу. Ми будемо діяти індивідуально та колективно, щоб протистояти цим діям, посилювати нашу стійкість і продовжувати тісно координувати зусилля, щоб забезпечити готовність Альянсу та членів Альянсу до стримування та захисту від гібридних дій або атак”, – йдеться в заяві президентів.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив у вівторок, що за останні тижні в Польщі за підозрою у вчиненні диверсій заарештували 10 осіб.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що Росія, можливо, стоїть за спробою підпалу празьких міських автобусів минулого тижня.

У липні відбудеться зустріч напередодні саміту НАТО у Вашингтоні.

“Ми очікуємо, що рішення Вашингтонського саміту сприятимуть повній взаємодії України з НАТО та побудують відчутний міст для її членства в НАТО. На шляху до Вашингтонського саміту ми прагнемо разом із членами Альянсу погодити значний пакет підтримки, включно з всеосяжною роллю НАТО у підтримці невіддільного права України на самооборону та зобов’язання забезпечити сталу довгострокову фінансову підтримку”, – заявили троє президентів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.