Румунія, Польща та Латвія заявили про «глибоке занепокоєння» через гібридну діяльність РФ

Джерело: Reuters

Президенти Румунії, Польщі та Латвії у вівторок, 11 червня, у спільній заяві  зауважили, що зловмисна гібридна діяльність Росії в країнах НАТО викликає “глибоке занепокоєння”.

Деякі країни НАТО кажуть, що Росія використовує тактику, починаючи від диверсій і кібератак до нелегальної міграції, щоб дестабілізувати їх через підтримку України.

“Ми глибоко стурбовані нещодавньою зловмисною гібридною діяльністю Росії на території Альянсу, яка становить загрозу безпеці Альянсу. Ми будемо діяти індивідуально та колективно, щоб протистояти цим діям, посилювати нашу стійкість і продовжувати тісно координувати зусилля, щоб забезпечити готовність Альянсу та членів Альянсу до стримування та захисту від гібридних дій або атак”, – йдеться в заяві президентів.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив у вівторок, що за останні тижні в Польщі за підозрою у вчиненні диверсій заарештували 10 осіб.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що Росія, можливо, стоїть за спробою підпалу празьких міських автобусів минулого тижня.

У липні відбудеться зустріч напередодні саміту НАТО у Вашингтоні.

“Ми очікуємо, що рішення Вашингтонського саміту сприятимуть повній взаємодії України з НАТО та побудують відчутний міст для її членства в НАТО. На шляху до Вашингтонського саміту ми прагнемо разом із членами Альянсу погодити значний пакет підтримки, включно з всеосяжною роллю НАТО у підтримці невіддільного права України на самооборону та зобов’язання забезпечити сталу довгострокову фінансову підтримку”, – заявили троє президентів.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.