Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж повернувся до Австралії
Джерело: The Guardian
Літак, що перевозив засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, 26 червня приземлився в аеропорту столиці Австралії – місті Канберрі.
За даними видання, Ассанж повернувся на батьківщину о 19:30 за місцевим часом, де його зустріла дружина Стелла, а також шанувальники, які аплодували його прибуттю. Деякі з прихильників вигукували “ми любимо тебе, Джуліане” і “ласкаво просимо додому”.
Ассанж прибув до Австралії на борту приватного літака Bombardier разом зі своєю юридичною командою, послом у США Кевіном Раддом і верховним комісаром Великої Британії Стівеном Смітом.
Пізніше в середу ввечері відбулася пресконференція, на якій виступили дружина, а також адвокати Ассанжа Дженніфер Робінсон і Баррі Поллак. Дружина Ассанжа подякувала прихильникам, але попросила про приватність, поки її чоловік одужує.
“Джуліану потрібен час, щоб одужати. Щоб звикнути до свободи”, – зауважила вона.
На іншій пресконференції незабаром після приземлення Ассанжа прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанезес казав, що він “радий бути першою людиною”, яка поговорила з Ассанжем “відразу після того, як колеса літака торкнулися землі”.
Сам засновник WikiLeaks поки що не коментував своє прибуття додому.
У своєму дописі в соцмережі X Стелла Ассанж попросила шанувальників допомогти покрити “величезний борг у 520 000 доларів США” перед австралійським урядом за чартерний рейс – Джуліану Ассанжу не дозволили летіти комерційними авіалініями до Сайпану і далі в Австралію.
Як розповіли у виданні, звільнення Ассанжа завершує юридичну сагу, яка тривала 14 років, з яких п’ять років журналіст провів у в’язниці суворого режиму і сім років – у посольстві Еквадору в Лондоні, щоб не бути екстрадованим до США, де йому було пред’явлено 18 кримінальних звинувачень.
Якби його визнали винним, йому б загрожувало покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 175 років.
- З в’язниці Великої Британії звільнено Джуліана Ассанжа – засновника WikiLeaks, якого США звинувачують у публікації таємних військових документів.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.
13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.