Після 20-річної паузи Україна відновила контакт з Гамбією на найвищому рівні – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

1 липня президент Володимир Зеленський повідомив про відновлення контакту на найвищому рівні між Україною та Гамбією після понад 20-річної паузи.

Зеленський провів телефонну розмову з президентом Адамою Берроу, висловивши вдячність за присутність Гамбії на Саміті миру та підтримку підсумкового комюніке.

Сторони обговорили можливі формати взаємодії між Україною та Африкою щодо відновлення миру та забезпечення продовольчої стабільності.

Для нас важливо залишатись одним із ключових гарантів продовольчої безпеки для Африки та світу. До повномасштабного російського вторгнення в Україні навчалися гамбійські студенти. Ми готові вітати їх знову в безпечних регіонах і розширювати освітні програми, – повідомив глава Української держави.

Зауважимо, 16 квітня в місті Ґабороне, Республіка Ботсвана, за участі cпеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки Максима Субха та міністра закордонних справ Республіки Ботсвана Лемоґанґа Квапе відбулась офіційна церемонія відкриття посольства України в цій державі.

Відкрите в межах розширення дипломатичної присутності України на Африканському континенті посольство України в Ботсвані стало 16-ю українською дипломатичною місією в Африці.

Раніше, 19 вересня 2023 року, на полях 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку Зеленський зустрівся з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою. Лідери обговорили актуальні питання взаємодії між Україною та ПАР у продовження свого діалогу, розпочатого під час зустрічі в Києві.

Зауважимо, країни Південної Америки, Африки та Близького Сходу були серед тих, хто підтвердив присутність на Глобальному саміті миру.

Мінно-пошукові бельгійські вівчарки Ахілл та Квад знайшли 286 вибухонебезпечних предметів на замінованих територіях Миколаївщини, після чого сапери ДСНС знищили небезпечні предмети.

Ремонтні бригади НЕК “Укренерго” відновили надійність живлення окупованої Запорізької атомної електростанції.

У Генеральному штабі повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 2 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.

Український інститут національної памʼяті почав отримувати звернення від польських громадян щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків їхніх членів родин. Зауважується, що отримано запит щодо проведення таких робіт на території Рівненщини.

Пізно ввечері 2 жовтня російські війська вдарили по Харкову КАБами. Влада попередила про можливі повторні пуски, за попередніми даними, є руйнування цивільної інфраструктури.