На Київщині затримали агентів ФСБ, які постачали українські SIM-карти для російських дронів
Джерело: СБУ
Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Київській області двох російських агентів, які на замовлення ФСБ переправляли до Росії українські SIM-карти для дронів.

Фото: СБУ
Наявність цих мікрочипів покращувала зв’язок та навігацію російських безпілотників.
Як встановило розслідування, завдання росіян виконували двоє жителів столичного регіону, один з яких виявився колишнім правоохоронцем.
Після інструктажу від російської спецслужби фігуранти спочатку купували українські SIM-карти, а потім, для конспірації маршруту посилки, направляли спільникам у країнах Європейського Союзу.
Звідти мобільні карти надсилались до міст Набережні Челни і Єлабуга у Татарстані, де розташовані заводи з виробництва бойових БПЛА.
Ще одним завданням російських агентів було вербування працівників українських компаній мобільного зв’язку, щоб отримувати розвіддані зсередини вітчизняних операторів.
Контррозвідка СБУ викрила ворожу розвідактивність, задокументувала агентів і затримала їх.
Під час обшуків у фігурантів вилучили смартфони із доказами контактів з куратором від ФСБ. Також в агентів виявлені підготовлені до трафіку у РФ мобільні картки.

Фото: СБУ
Слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Чоловіки перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших учасників російської агентури на території Євросоюзу.
- Контррозвідка Служби безпеки нейтралізувала ще одну агентурну мережу ФСБ на території Донецької та Дніпропетровської областей, яка шпигувала за локаціями Сил оборони, які ворог планував атакувати з повітря та далекобійною артилерією.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.