Прибула делегація Палати представників Конгресу США: Зеленський просить більше ППО

Джерело: Володимир Зеленський/X

1 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США, висловивши вдячність зокрема за виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні, водночас акцентувавши на необхідності посилення української ППО.

Делегація прибула в Україну на чолі з головою Постійного комітету Палати представників із питань розвідки Майком Тернером, конгресменами Бетті Макколлум, Джоном Джойсом, Ронні Джексоном і Тоні Гонзалесом.

Обговорили головні напрями подальшої американської допомоги, зокрема додаткові системи ППО. Це критично важливо, оскільки системи Patriot допомагають рятувати життя людей та захищати інфраструктуру, – повідомив Зеленський.

Глава держави подякував президентові США Джозефу Байдену, обом палатам і партіям Конгресу та всьому американському народу за незмінне лідерство в допомозі Україні.

Виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні суттєво зміцнює нашу економіку та Збройні Сили, – наголосив він.

Зеленський поінформував делегацію про ситуацію на фронті та першочергові потреби Сил оборони. Також сторони обговорили головні напрями подальшої американської допомоги, зокрема додаткові системи ППО та ракети до них.

Президент зауважив, що Україна розраховує на додаткові постачання цих систем “уже найближчим часом”.

Окремо Зеленський відзначив участь США у Глобальному саміті миру у Швейцарії, наголосивши на важливості спільними зусиллями залучати країни до підтримки підсумкового комюніке Саміту.

Під час зустрічі також обговорили шляхи подальшого посилення санкційного тиску на РФ. Глава Української держави відзначив роль Конгресу у формуванні правової рамки для використання заморожених активів РФ на потреби Сил оборони.

Раніше стало відомо, що нестача критично важливих ракет для систем ППО в Україні перешкоджає здатності Києва захищати критично важливу інфраструктуру від російських ударів.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.