У НАТО домовилися виділити військову допомогу Україні обсягом 40 млрд євро наступного року

Джерело: Reuters

Союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році. Західноєвропейський дипломат повідомив, що лідери країн Альянсу підпишуть це зобов’язання наступного тижня під час саміту у Вашингтоні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше закликав держави-члени зберегти рівень військової допомоги Україні, який  підтримували після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, на рівні приблизно 40 мільярдів євро щорічно.

Bloomberg писало, що деякі країни-члени НАТО не бажають брати на себе зобов’язання щодо конкретних багаторічних витрат на військову допомогу Україні.

Проте очікувалося, що вони зможуть укласти угоду, якщо ці 40 мільярдів євро допомоги будуть включені до існуючого зобов’язання НАТО витрачати на оборону щонайменше 2% ВВП.

Російська влада запровадила повну заборону на експорт бензину, щоб охолодити паливний ринок, де ціни з початку року зросли на 30% і майже досягли історичних максимумів. До 31 серпня вивіз бензину з Росії заборонили навіть компаніям‑виробникам.

28 липня уряд призначив заступницю міністра економіки Тетяну Бережну тимчасово виконувачкою обов’язків міністерки культури та стратегічних комунікацій. 

Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.

28 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, котрий зокрема збільшує чисельність співробітників Служби безпеки України.

Адміністрація Дональда Трампа додала витрати на ремонт літака Boeing 747-8, подарований Катар, до витрат міністерства оборони США на оновлення ядерного арсеналу країни. Про це інформують джерела та свідчать висновки Управління Конгресу США з бюджету.