РФ припинила участь російської делегації у ПА ОБСЄ

Джерело: росЗМІ

3 липня рада Федерації та держдума РФ ухвалили заяву про припинення участі своєї делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Раніше голова держдуми РФ В’ячеслав Володін відповідальність за це рішення поклав на “Вашингтон та Брюссель” через те, що РФ, мовляв, “не дають висловити свою позицію”.

Сенатори РФ та депутати Державної Думи вважають обґрунтованим та закономірним зупинити участь делегації РФ у ПА ОБСЄ, а також виплату внесків РФ, – наголосила російська сторона у заяві.

Раніше глава делегації Росії в ПА ОБСЄ Толстой говорив, що діалог на цьому майданчику “практично припинено”, а всі обговорення “мають відкрито русофобський характер»”

29 червня ПА ОБСЄ ухвалила резолюцію із визнанням дій Росії геноцидом українського народу. Країни-учасники закликали створити спецтрибунал для притягнення керівництва РФ до відповідальності за злочини, скоєні під час повномасштабного вторгнення в Україну, передати Києву заморожені активи РФ та заборонити імпорт російського зрідженого газу до Євросоюзу, а також реекспорт та транзит через порти ЄС.

Зауважимо, у документі мовиться, що деколонізація РФ необхідна для встановлення міцного миру, на що вказують деякі з пунктів резолюції:

  • Рішуче засуджує утиски та грубі порушення прав численних корінних народів у Російській Федерації. Ці колонізовані народи насильно русифікуються, зазнають репресій і дискримінації, позбавляються їхніх міжнародно визнаних людських, культурних, мовних та економічних прав. Вони також масово мобілізовуються для участі в агресивній війні Росії проти України, зазнаючи непропорційно високих військових втрат.
  • Враховуючи системну політику порушення прав людини і народів у Російській Федерації на шкоду її корінним народам, визнає цю політику колоніалістською та такою, що порушує основні декларації ООН, і визнає, що деколонізація Російської Федерації є необхідною умовою для сталого миру.
  • Парламентська асамблея ОБСЄ вимагає від Російської Федерації негайно та безумовно звільнити <…> усіх національних активістів і правозахисників колонізованих корінних народів РФ <…>.

Загалом резолюція містить 70 пунктів, зокрема:

  • заклик усіх 53 країн-учасниць ОБСЄ докладати зусиль для деокупації Криму та усіх окупованих територій України шляхом підтримки Формули миру та Кримської платформи;
  • заклик держав ОБСЄ створити Спеціальний трибунал для притягнення до відповідальності РФ за злочини, скоєні в ході агресивної війни проти України, провести на міжнародному та національному рівнях розслідування масових звірств, вбивств, тортур, зґвалтувань армієї РФ;
  • підкреслюється необхідність швидкого запуску механізму використання заморожених російських активів на користь України, країнам ОБСЄ пропонується приєднуватись до угоди про Міжнародний реєстр збитків, завданих Україні агресією РФ;
  • президентські вибори 2024 року у РФ визнаються підтасованими та такими, що підривають легітимність усієї виборчої системи Росії;
  • підтримку створення Міжнародної коаліції з повернення українських дітей, а також забезпечення звільнення українських військовополонених та цивільних осіб;
  • заклик заборонити імпорт російського зрідженого газу до Євросоюзу, реекспорт та транзит через порти ЄС.

Сесія парламентської асамблеї ОБСЄ триває по 3 липня.

Довідка. Парламентську асамблею ОБСЄ створено у 1991 році з метою сприяння демократії та миру в Європі. Вона об’єднує 57 держав-членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі і працює над контролем за виконанням цілей ОБСЄ та запобіганням конфліктів.

Зважаючи на дії Росії у регіоні та її політику – вихід із Парламентської асамблеї ОБСЄ може зробити країну ще ізольованішою на міжнародній арені.

  • Сполучені Штати опублікували список країн-спонсорів торгівлі людьми, в який включили Росію та Білорусь.
  • ПАРЄ не визнає легітимності глави РФ Володимира Путіна. Відповідне рішення прийняв юридичний комітет Асамблеї.
  • Держави-учасниці Організації з безпеки і співробітництва в Європі офіційно активували “Московський механізм” щодо українських цивільних заручників, яких утримує Росія.

На платформі “YouTube” збільшать тривалість YouTube Shorts.

Генеральна прокуратура Росії подала позов проти низки великих енергетичних компаній Shell, про що свідчать судові документи.

Станом на 22:00 п’ятниці, 4 жовтня, від початку цієї доби на фронті відбулося 97 бойових зіткнень. Найгарячіша ситуація на Курахівському напрямку. Також ворог активний на Покровському, Куп’янському та Лиманському напрямках.

За даними ЗМІ, колишній президент США Барак Обама агітуватиме голосувати за віцепрезидентку США Камалу Гарріс за місяць до виборів.

Протягом дня, 4 жовтня, армія РФ здійснила 50 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 84 вибухи.