День Незалежності США: історія найбільшого свята країни

Джерело: #Букви
Сьогодні американці святкують День незалежності США. 4 липня 1776 року, 248 років тому, 13 британських колоній у Північній Америці ухвалили документ, яким проголосили нову суверенну державу.
До липня 1776 року на території США існувало 13 колоній, залежних від Британської імперії. Революція проти Британії тривала роками. Американці протестували проти прийнятих законів і організовували бойкоти. З часом це призвело до військового протистояння з британськими солдатами. У результаті створили Континентальний конгрес – перший уряд США.
4 липня 1776 року тимчасовий уряд проголосував за відокремлення колоній від Британії та прийняв Декларацію незалежності у Філадельфії. У ній засуджувалася тиранія короля Георга III і проголошувалося, що всі люди створені рівними та мають невіддільні права, як-от життя, свобода і прагнення щастя.
Головним укладачем Декларації незалежності був Томас Джефферсон, видатний діяч американської революції та майбутній 3-ій президент США. Над документом також працювали майбутній президент Джон Адамс, а також Бенджамін Франклін, Роджер Шерман і Роберт Лівінгстон.
Декларацію незалежності підписали 56 представників від 13 колоній.
Українці вже почали вітати союзників з державним святом
У Києві на честь Дня незалежності США переодягли малюків-засновників міста, які стоять Поштовій площі столиці.

Джерело: Володимир Журавель/Facebook
На опублікованих фото видно, що Либідь одягнули в костюм Статуї Свободи, а хлопчиків – в одяг у кольорах американського прапора.

Джерело: Володимир Журавель/Facebook
“Америка – велика країна, не тільки за розмірами, а й тому, що в ній живуть великі люди! Що робитиме велика людина, інші будуть слідувати її прикладу! Віримо, що США зроблять усе необхідне для перемоги цивілізованого світу над демонічним тоталітаризмом! І допоможуть в захисті народу України!”, – написав автор пам’ятника Володимир Журавель.
- 3 липня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони. Зокрема мовиться про 2,2 млрд доларів для закупівлі ракет для ППО і 150 млн доларів військової допомоги.
- Глава США Джо Байден, на зустрічі з губернаторами-демократами повідомив, що не відмовиться від участі у президентських виборах.
- Верховний суд США скасував рішення суду нижчої інстанції, що дозволяло висувати звинувачення нападникам на Капітолій 6 січня 2022 року в перешкоджанні офіційній процедурі визнання результатів президентських виборів 2020 року.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.