День Незалежності США: історія найбільшого свята країни

Джерело: #Букви

Сьогодні американці святкують День незалежності США. 4 липня 1776 року, 248 років тому, 13 британських колоній у Північній Америці ухвалили документ, яким проголосили нову суверенну державу.

До липня 1776 року на території США існувало 13 колоній, залежних від Британської імперії. Революція проти Британії тривала роками. Американці протестували проти прийнятих законів і організовували бойкоти. З часом це призвело до військового протистояння з британськими солдатами. У результаті створили Континентальний конгрес – перший уряд США.

4 липня 1776 року тимчасовий уряд проголосував за відокремлення колоній від Британії та прийняв Декларацію незалежності у Філадельфії. У ній засуджувалася тиранія короля Георга III і проголошувалося, що всі люди створені рівними та мають невіддільні права, як-от життя, свобода і прагнення щастя.

Головним укладачем Декларації незалежності був Томас Джефферсон, видатний діяч американської революції та майбутній 3-ій президент США. Над документом також працювали майбутній президент Джон Адамс, а також Бенджамін Франклін, Роджер Шерман і Роберт Лівінгстон.

Декларацію незалежності підписали 56 представників від 13 колоній.

Українці вже почали вітати союзників з державним святом

У Києві на честь Дня незалежності США переодягли малюків-засновників міста, які стоять Поштовій площі столиці.

Джерело: Володимир Журавель/Facebook

На опублікованих фото видно, що Либідь одягнули в костюм Статуї Свободи, а хлопчиків – в одяг у кольорах американського прапора.

Джерело: Володимир Журавель/Facebook

“Америка – велика країна, не тільки за розмірами, а й тому, що в ній живуть великі люди! Що робитиме велика людина, інші будуть слідувати її прикладу! Віримо, що США зроблять усе необхідне для перемоги цивілізованого світу над демонічним тоталітаризмом! І допоможуть в захисті народу України!”, – написав автор пам’ятника Володимир Журавель.

  • 3 липня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони. Зокрема мовиться про 2,2 млрд доларів для закупівлі ракет для ППО і 150 млн доларів військової допомоги.
  • Глава США Джо Байден, на зустрічі з губернаторами-демократами повідомив, що не відмовиться від участі у президентських виборах.
  • Верховний суд США скасував рішення суду нижчої інстанції, що дозволяло висувати звинувачення нападникам на Капітолій 6 січня 2022 року в перешкоджанні офіційній процедурі визнання результатів президентських виборів 2020 року.

 

В заповіднику для слонів на півночі Таїланду внаслідок повені евакуюють понад 100 слонів та десятки туристів. Дві тварини загинули під час евакуації.

93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Верховний суд Бразилії оголосив, що юристи платформи X не сплатили штрафи належному банку. Штрафи, які юристи X стверджують, що були сплачені, є єдиним невиконаним заходом для поновлення роботи компанії в Бразилії.

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.