Пентагон оголосив допомогу Україні на понад $2,3 млрд: деталі пакету

Джерело: пресслужба Міноборони США

3 липня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони. Зокрема мовиться про 2,2 млрд доларів для закупівлі ракет для ППО і 150 млн доларів військової допомоги.

Пакет містить:

  • ракети для систем ППО HAWK;
  • боєприпаси для HIMARS;
  • артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
  • мінометні снаряди калібру 81 мм;
  • ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
  • протитанкові комплекси Javelin та AT-4;
  • автомобілі для буксирування та транспортування техніки;
  • боєприпаси, запчастини, технічне обслуговування та інше польове і допоміжне обладнання.

Додатково Пентагон виділяє 2,2 млрд доларів на ракети для Patriot і NASAMS.

Повідомляється, що адміністрація Байдена планує прискорити постачання цих боєприпасів шляхом зміни черговості майбутніх зовнішніх постачань. У результаті Україна отримає термінові засоби перехоплення для захисту свого населення та критичної інфраструктури від атак з повітря Росії.

Сполучені Штати продовжуватимуть працювати разом із приблизно 50 членами Альянсу та партнерами, щоб гарантувати, що відважні захисники України отримають можливості, необхідні для боротьби з російською агресією, – наголосили у повідомленні.

Раніше він повідомляв, що до цього пакету входитимуть ракети для протиповітряної оборони, протитанкова зброя та інші критичні боєприпаси із запасів США.

За словами Остіна, США змінили послідовність виконання деяких замовлень іноземних покупців, що дозволило “закупити більше ракет для систем Patriot та NASAMS, які будуть надані за пришвидшеним графіком”.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.