ISW: Військова допомога від США може зірвати літній наступ РФ проти України

Джерело: Інститут вивчення війни

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

У звіті ISW мовиться, що РФ планує “скористатися обмеженим вікном” до прибуття нової американської військової допомоги. Тоді як відновлення допомоги може змусити російські війська відмовитись від спроби нового прориву, який може призвести до руйнування лінії оборони, вважають аналітики.

Поки що російська армія все ще може досягти певних успіхів на нестабільній ділянці фронту. Зокрема автори звіту вказують на оборону міста Часів Яр. Нещодавно Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що російські військові отримали наказ захопити Часів Яр до 9 травня.

За його словами, “реалізації планів росіян заважає героїчна оборона бригад, які буквально “вгризлися” в землю, стримуючи щоденні атаки ворога”.

Використовуючи чисельну перевагу та різноманітні мотиваційні чинники, у тому числі і розстріли, окремі групи піхоти противника вийшли до мікрорайону “Новий”, але були знищені ударами FPV-камікадзе та вогнем артилерії, – поінформував генерал.

Водночас Сирський додав, що “загроза залишається актуальною, з урахуванням того, що вище російське воєнне керівництво поставило завдання своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня”.

Як повідомляли Букви, за даними аналітиків Інституту вивчення війни, російські війська залучили свої найбоєздатніші підрозділи для атак на Часів Яр, утім, ймовірно, їм не вдасться швидко захопити місто в Бахмутському районі Донеччини, поки українські війська матимуть техніку, необхідну для утримання своїх позицій.

Зауважимо, 20 квітня нижня палата Конгресу США після кількох місяців дебатів затвердила масштабний пакет військової допомоги Україні. Ухвалений Конгресом законопроєкт передбачає виділення Україні близько 61 млрд доларів. Очікується, що 23 квітня документ схвалить Сенат.

Президент США Джо Байден пообіцяв, що після цього негайно підпише закон.

  • Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.
  • В Україні триває 788-ма доба повномасштабної війни. За цей час, станом на 20 квітня, втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли більш як 459 тисяч осіб.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.
  • Російські війська найближчими днями і тижнями можуть посилити атаки, використовуючи проміжок часу до прибуття нового пакету військової допомоги Україні від США.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.