Більш як третина росіян схвалили ядерний удар по Україні – опитування

Джерело: дані опитування російського аналітичного центру “Левада-центр”

Більш як третина громадян РФ виправдовує гіпотетичне застосування ядерної зброї у війні проти України.

Соціологи з’ясували, що 10% росіян абсолютно підтримують ядерний удар, тоді як ще 24% переважно підтримують і вважають за доцільне. Зауважується, що частка прихильників ядерної ескалації збільшилася на 5% за рік, і стала рекордною за весь час війни.

Проти використання ядерної зброї виступає 52%, проте їхня частка знижується: у квітні 2023 року таких було 56%.

Тоді як загалом більшість росіян (77%) підтримують повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Однак, половина респондентів підтримує просування “мирних переговорів”.

Не підтримують вторгнення 16%, натомість ще 8% не можуть визначитися.

Проте, 66% опитаних росіян вважає, що їхня країна платить занадто високу ціну за вторгнення.

Зауважмо, 20 червня глава Росії Володимир Путін вкотре заявив, що Кремль обмірковує можливі зміни своєї доктрини ядерної зброї.

Нині існуюча доктрина передбачає, що Росія може застосувати таке озброєння у відповідь на ядерний удар або у разі нападу, що становить загрозу існуванню держави.

Однак, з початку повномасштабної війни проти України деякі російські військові аналітики виступали за те, що Росія має знизити поріг для використання ядерної зброї. Тоді Путін зазначав, що в РФ немає потреби завдавати превентивного ядерного удару.

11 червня Росія заявила, що її війська почали другий етап навчань з відпрацювання розгортання тактичної ядерної зброї разом із білоруськими військами.

Вже 12 червня в РФ повідомили, що солдати та моряки з її північного Ленінградського військового округу РФ, що межує з членами НАТО Норвегією, Фінляндією, Польщею, Естонією, Латвією та Литвою, брали участь у навчаннях з розгортання тактичної ядерної зброї.

Окрім того, з початку повномасштабного вторгнення в Україну, глава Росії Володимир Путін неодноразово заявляв, що Москва “залишає за собою право використовувати ядерну зброю”.

Варто нагадати, міністерство оборони Росії заявило, що за дорученням президента РФ Володимира Путіна “найближчим часом” проведе навчання із застосування нестратегічної ядерної зброї.

Додамо, заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував ймовірність загрози – зокрема ядерної – з боку Білорусі.

Жорін наголосив, що де-факто Білорусь є учасником російсько-української війни від початку повномасштабного вторгнення.

Особливого військового потенціалу там немає, тому цю область рф використовують для розміщення техніки й військових об’єктів, для обстрілів та як ще один напрямок дестабілізації ситуації на кордоні з Україною, – зауважив військовий.

Водночас він наголосив, що не варто забувати про те, “з ким маємо справу”, і не варто відкидати той факт, що і Росія, і Білорусь можуть застосувати ядерну зброю.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.