НАТО стандартизує артилерійські боєприпаси — до чого тут Україна?
Джерело: Reuters
На саміті НАТО країни-учасниці планують зобов’язатись збільшити виробництво зброї та зробити боєприпаси стандартними (для їх сумісності на полі бою).
Про це повідомляє Reuters, посилаючись на неназване джерело в Альянсі.
“Україна показала, що наша стандартизація була хороша на папері, але не така хороша на ділі”, — сказав співрозмовник журналістів, маючи на увазі дефіцитні артбоєприпаси калібром 155-мм.
НАТО встановило стандарти для набоїв штурмових гвинтівок, щоб забезпечити сумісність між союзниками, але у випадку артилерійських снарядів ситуація складніша. Хоча існує стандарт для цих боєприпасів, його дотримання необов’язкове.
14 країн-членів Альянсу залишили за собою право відхилятись від стандарту, що призводить до наявності різних типів артилерійських боєприпасів калібру 155 мм.
Різні снаряди використовуються в усіх гаубицях, але оператори повинні чітко вказувати технічні характеристики снарядів при їх завантаженні в гармату. Це важливо для забезпечення точності стрільби, бо неправильне завантаження може призвести до відхилення на 50-60 метрів.
“Світ, в якому існував би один стандартизований підхід НАТО, де кожен союзник виробляв те саме, був би набагато простішим світом для військових командувачів”, — сказав представник Альянсу.
Водночас Reuters зазначає, що НАТО може наштовхнутися на опір з боку виробників боєприпасів, бо такий крок може підвищити конкуренцію та знизити ціни на артилерійські снаряди.
- На майбутньому саміті НАТО, котрий відбудеться у Вашингтоні з 9 по 11 липня, країни Північноатлантичного альянсу представлять план зміцнення ВПК.
- Союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році.
- За даними ЗМІ, на саміті НАТО у Вашингтоні Україні відмовлять у швидкому вступі до Альянсу, посилаючись на велику корумпованість всередині країни.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…