Архієпископа, який критикував Папу Франциска, відлучили від церкви

Джерело: CNN

Італійський архієпископ Карло Марія Вігано, колишній папський посол у Сполучених Штатах, який став ультраконсервативним критиком Папи Франциска, був відлучений від церкви за розкол.

Фото: Reuters

У заяві Ватикану йдеться, що він відмовився “визнавати та підкорятися” владі Папи та відкидав “спілкування” з членами католицької церкви й її вченням.

У 2018 році Вігано оприлюднив досьє, закликаючи Франциска піти у відставку та звинувачуючи його в тому, що він знав про жорстоке поводження зі священиками-стажистами з боку колишнього кардинала Вашингтона Теодора Маккерріка і нічого не робив. Пізніше розслідування у Ватикані оскаржило твердження Вігано та виправдало Франциска.

Ватикан пояснив, що Вігано був відлучений від церкви після “позасудового кримінального процесу”, хоча архієпископ заявив, що не “визнає легітимність” цього процесу.

Нещодавно архієпископ заявив, що обрання Франциска Папою слід вважати “недійсним” і звинуватив його в “єресі та розколі”.

Він також розкритикував його за підтримку вакцин проти Covid-19 і за просування “інклюзивної, імміграційної, екологічно стійкої та дружньої до геїв” церкви. 

У Ватикані заявили, що Вігано повідомили про відлучення і що лише Святий Престол може скасувати цю санкцію.

Відлучення від церкви означає, що архієпископ не може приймати таїнства Римо-Католицької Церкви, такі як причастя.

Німеччина схвалила значні обсяги продажу зброї для Туреччини, що знаменує зміну в тенденціях відносин між двома країнами після кількох років “холодної” співпраці.

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс здійснив неанонсований візит до України, відвідавши Харків у неділю, 6 жовтня. Місто, яке регулярно зазнає обстрілів з боку Росії, стало ключовою частиною його поїздки.

У понеділок, 7 жовтня, в Україні не очікуються стабілізаційні відключення світла. Проте українців закликають обмежити використання потужних електроприладів.

Сьогодні, 6 жовтня, російські військові завдали удару по Костянтинівці на Донеччині, скинувши три керовані авіабомби. Внаслідок атаки загинула одна людина, ще двоє зазнали поранення.

Конституційний суд Румунії ухвалив рішення зняти з президентських виборів ультраправу кандидатку Діану Шошоаке, відому своїми скандальними заявами та вчинками. Рішення було прийнято 5 жовтня після розгляду скарг щодо реєстрації шести кандидатів.