НАТО прагне розробити «флагманський проєкт» з Південною Кореєю щодо України – Столтенберг

Джерело: Yonhap

На саміті у Вашингтоні НАТО планує зміцнити співпрацю з Південною Кореєю, зокрема щодо України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на майбутньому саміті НАТО розвиватиме співпрацю щодо України, кіберпростору, нових технологій та обговорить оборонну промисловість з Південною Кореєю.

“Флагманський проєкт частково стосується медичної освіти українських солдатів”, – сказав він.

Генсек  додав, що також у НАТО вивчають можливості розширення обміну розвідувальною інформацією з Південною Кореєю.

Столтенберг сказав, що запрошення лідерів Південної Кореї, Японії, Австралії та Нової Зеландії на саміт допоможе розширити партнерство НАТО з країнами Індо-Тихоокеанського регіону.

“Іран і Північна Корея підживлюють російську війну за допомогою безпілотників і снарядів. Китай підтримує російську військову економіку та постачає мікроелектроніку та інші товари подвійного призначення для російської війни.

Чим ближче ці авторитарні гравці зближуються, тим важливіше нам тісно співпрацювати з нашими друзями в Індо-Тихоокеанському регіоні”, – сказав генсек НАТО.

  • Вперше за шість років Південна Корея провела військові навчання зі стрільби на полігонах неподалік від кордону з Північною Кореєю. Їх припинили у 2018 році в межах угод про зменшення напруженості між країнами.
  • Північна Корея розкритикувала спільні військові навчання Південної Кореї, Японії та Сполучених Штатів, проведені цього місяця, заявивши, що такі маневри свідчать про переростання відносин між трьома країнами в “азійську версію НАТО”.
  • Нещодавно Південна Корея оголосила, що перегляне можливість надання зброї Україні на знак протесту проти договору про взаємну оборону, підписаного між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і главою Росії Володимиром Путіним.
  • Північна Корея та Росія підписали договір, в якому погодилися надати негайну військову допомогу одна одній в разі вторгнення чи збройної агресії.

Китаєць виграв судовий процес проти свого колишнього роботодавця, що неодноразово вимагав від працівника брати участь в онлайн-тренінгах після робочого дня.

Уночі 26 липня (з вечора 25 липня) противник випустив по Україні 235 засобів повітряного нападу.

Центральне командування США (CENTCOM) заявило про ліквідацію одного з ватажків “Ісламської держави” в Сирії. 

Представник Камбоджі в ООН заявив, що його країна прагне негайного припинення вогню з Таїландом, оскільки збройний конфлікт триває третю добу поспіль.

Під ранок 26 липня безпілотники атакували російський завод “Сигнал” у Ставрополі, де виготовляються станції активних перешкод авіаційного, наземного та морського базування.