Новий договір між КНДР та Росією передбачає негайну військову допомогу в разі вторгнення

Джерело: Reuters

Відповідно до повного тексту договору, який підписали Володимир Путін і Кім Чен Ин, Північна Корея та Росія погодилися надати негайну військову допомогу в разі вторгнення чи збройної агресії.

Державні ЗМІ Північної Кореї опублікували “Договір про всеосяжне стратегічне партнерство”, який фактично відновлює недіючу угоду про взаємну оборону 1960-х років.

“У випадку, якщо будь-яка зі сторін перебуває в стані війни внаслідок збройного вторгнення з боку окремої держави або кількох держав, інша сторона без зволікань надає військову та іншу допомогу всіма засобами, якими вона володіє, відповідно до статті 51 Статуту ООН і законодавства КНДР і Російської Федерації”, – йдеться в статті 4 угоди.

Незрозуміло, як угода вплине на війну Росії проти України.

США і Південна Корея дедалі більше стурбовані поглибленням військового співробітництва між Росією та КНДР та звинувачують їх у порушенні міжнародних законів, торгуючи зброєю для використання її проти України.

Угода також включає співпрацю в галузі ядерної енергії, дослідження космосу, продовольчої та енергетичної безпеки.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.

Президент США Джо Байден до кінця виборів 2024 року зосередиться на питаннях України та Близького Сходу. Рішення обумовлене необхідністю зміцнити зовнішньополітичні досягнення його адміністрації.

Сьогодні, 23 липня, російські війська атакували дроном-камікадзе Марганець Нікопольського району Дніпропетровської області, внаслідок чого поранено дітей.