У популярних тампонах виявили токсичні метали, включаючи свинець та миш’як
Джерело: дослідження у журналі Environment International
Дослідження, проведене над 30 зразками тампонів 14 різних брендів, показало наявність 16 потенційно токсичних металів, включаючи свинець, миш’як та кадмій.
Ці токсичні елементи знайшли у великих концентраціях у виробах, що продаються у США, ЄС та Великій Британії. Щодо конкретних брендів не йшлося, а лише зазначено, що вони поширені на ринку споживачів.
Науковці особливо відзначили наявність миш’яку. Цей напівметалічний хімічний елемент є канцерогеном і може стати причиною оксидативного стресу у клітинах матки та яєчників через вагінальний контакт. Ще у тампонах виявили кадмій, який може спровокувати серцево-судинні захворювання та ниркову недостатність.
Дослідження припустило, що можливо цинку та кальцію додавали навмисно для покращення антибактеріальних властивостей та запобігання неприємному запаху. Науковці наголосили, що метали могли потрапити в тампони через сировину або воду, що використовується під час виробництва.
- Нове дослідження свідчить, що місячні у дівчат починаються раніше, ніж у попередніх поколінь, і також зростає кількість випадків нерегулярного циклу.
- Дослідження свідчать, що жінки роблять менше помилок і мають кращу розумову спритність під час менструації, попри те, що вони можуть почуватися гірше в цей час.
- У статті The Washington Post зазначають, що багато жінок відмовляються від гормональної контрацепції через вибух дезінформації в соцмережах.
На Хмельниччині затримали агентку російської воєнної розвідки, що збирала дані для підготовки ударів армії РФ. Пріоритетними цілями росіян були аеродроми і транзитні склади зберігання зброї, боєприпасів та амуніції українських військ.
Американські фондові індекси та долар різко знизилися у понеділок на тлі триваючої невизначеності щодо тарифної політики США та нової хвилі критики президента Дональда Трампа на адресу голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла.
Кремлівський диктатор Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору про “всеосяжне стратегічне партнерство” між Росією та Іраном.
Глава Росії Володимир Путін заявив, що готовий розглянути пропозицію України щодо припинення ударів по цивільній інфраструктурі. За його словами, це питання потребує “ретельного аналізу і, можливо, двостороннього обговорення”.
Європейська програма військової допомоги в Україні передбачає нарощування вкладень у місцеве виробництво озброєнь. Це вигідніше, кажуть європейські та українські посадовці, аніж постачати західну зброю Києву.