The Economist: Європейський союз готується до торгової війни із Китаєм

Джерело: The Economist

Європейський союз готується до вагомої торговельної сутички з Китаєм. Якщо Пекін не виконає вимоги ЄС щодо надання даних про ринок медичних приладів, китайські компанії можуть втратити доступ до участі в державних тендерах у Європі.

5 липня Європейська комісія почала застосовувати попередні в’їзні мита до електромобілів з Китаю. До цього вони становили 10%. Логіка Комісії щодо застосування додаткових мит на імпорт автомобілів полягає в тому, що китайські виробники мають несправедливу перевагу через сприяння в КНР.

“Однак, цей крок ілюструє те, по якому тонкому краю ходять європейські чиновники. Вони хочуть підтримувати заснований на правилах порядок, від якого європейський континент отримує величезну користь, водночас гарантуючи, що їх не залякуватимуть більш протекціоністські суперники”, – пише The Economist.

Це рішення є суперечливим. Німецькі автовиробники, побоюючись реакції Китаю, виступають проти цього кроку. Олаф Шольц, канцлер Німеччини, хоче, щоб взаємні мита на автомобілі були на рівні китайських – 15%.

Можливі подальші конфлікти, під час яких ЄС застосує нові види торгової “зброї”. Однією з них є “інструмент міжнародних закупівель”, який використовується під час дослідження китайського ринку медичних виробів. Якщо переговори про доступ європейських компаній на цей ринок зазнають невдачі, ЄС може відповісти тим, що понизить китайських учасників тендерів на закупівлю.

Наступною, з ким можуть виникнути суперечки у ЄС, можуть стати США. Коли Дональд Трамп запровадив мито на алюміній і сталь у 2018 році, ЄС об’єднав зусилля з іншими країнами та ввів податок у відповідь на такі товари, як мотоцикли та віскі. Якщо він буде переобраний у листопаді, то може запровадити 10% мита на весь імпорт, як і обіцяв.

  • Європейська комісія готується запровадити ввізне мито на дешеві товари з китайських онлайн-магазинів, включаючи AliExpress. ЄК хоче зупинити наплив до ЄС товарів із Китаю, які не відповідають стандартам.
  • Російський гірничодобувний гігант “Норнікель”, один із найбільших у світі виробників нікелю, міді та металів платинової групи, через санкції веде переговори з китайською China Copper про створення спільного підприємства і перенесення своєї бази виплавки міді до Китаю.

У понеділок, 29 липня, в Україні продовжиться вплив циклону, який несе з собою атмосферні фронти та нестійку погоду. За прогнозом Наталки Діденко, дощитиме на заході, місцями на півночі країни, а також у Черкаській, Кіровоградській, Вінницькій та Одеській областях. Іноді з грозами, а подекуди й зі шквалами та градом.

У Росії найбільша авіакомпанія “Аерофлот” скасувала щонайменше 49 рейсів через масштабну хакерську атаку, яка повністю вивела з ладу її ІТ-інфраструктуру. На тлі цього обвалилися акції компанії, а в московському аеропорту Шереметьєво утворився хаос – сотні пасажирів застрягли в терміналі без змоги вилетіти.

У неділю в американському місті Тампа, штат Флорида, встановлено новий температурний рекорд – стовпчик термометра піднявся до 100 градусів за Фаренгейтом, що дорівнює приблизно 38 градусам Цельсія. Це найвищий показник за всю історію спостережень, які ведуться з 1890 року.

П’ятнадцятирічний Данило Шевченко замість звичних підліткових розваг після російських обстрілів допомагає розбирати завали у Києві. Разом з однолітками та однодумцями він доєднався до волонтерської організації “Київські кажани”, яка ліквідовує наслідки терористичних атак Росії. Данило не лише працює на завалах – він виходить на мітинги, виступає проти законів, що, на його думку, загрожують незалежності антикорупційних органів, і переконаний, що змінювати країну потрібно вже зараз.

Сьогодні, 28 липня, в Україні вперше відзначають День скорботи і вшанування памʼяті тих, хто загинув у полоні, був закатований або страчений російськими окупантами. Дата невипадкова – у ніч з 28 на 29 липня 2022 року Росія вчинила один з найбільш жорстоких воєнних злочинів, обстрілявши колонію в окупованій Оленівці, де утримували українських військовополонених. У результаті загинули десятки оборонців “Азовсталі”. Влада, армія та силові структури заявляють: памʼятаємо, не пробачимо – і вимагаємо справедливості.