Привласнив 15 земельних ділянок на узбережжі Чорного моря: підозрюють ексдепутата селищної ради та трьох його спільників
Повідомляє Офіс Генерального прокурора в Telegram
Колишнього депутата Затоківської селищної ради, який організував викрадення 15 земельних ділянок загальною вартістю 15 млн грн, затримано за схему привласнення державної землі на узбережжі Чорного моря.
- Фото: Офіс Генерального прокурора в Telegram
- Фото: Офіс Генерального прокурора в Telegram
- Фото: Офіс Генерального прокурора в Telegram
Відомо, що ця злочинна схема могла пошкодити фортифікаційне укріплення берегової лінії в Одеській області.
Згідно з матеріалами справи, процес привласнення землі полягав у підробці документів, та для цього він залучив місцевого інженера-землевпорядника.
Стало відомо, що колишній депутат підготував фальшиві документи, які стверджували, нібито дві сільради прийняли рішення про передачу 15 земельних ділянок біля морської акваторії у приватну власність.
Після цього фальшиві документи передавали підконтрольним держреєстраторам, які оформляли землю на фіктивних осіб з метою подальшого продажу.
Підроблену документацію, печатки та комп’ютерну техніку, яку використовували для здійснення злочинної схеми, виявили під час обшуків.
Наразі чотирьом учасникам цієї “схеми” пред’явлено підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією);
- чч. 3, 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів);
- ч. 4 ст. 190 (шахрайство);
- ч. 3 ст. 209 (легалізація, відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом).
Організатор схеми, колишній депутат, перебуває під вартою. Триває розслідування з метою притягнення всіх учасників злочину до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Крім того, вживаються заходи щодо повернення земельних ділянок у власність територіальної громади. Згідно з матеріалами Служби безпеки, на привласнену землю накладено арешт і встановлено заборону на її відчуження.
- Служба безпеки України повідомила про підозру Сергію Лєбєдєву – адміністратору одного з Telegram-каналів, який почав співпрацювати з ФСБ РФ та коригував ракетні удари окупантів по Україні.
- Адміралу Чорноморського флоту РФ, який наказав ударити по Вінниці ракетами “Калібр”, повідомлено про підозру.
- Співробітники Служби безпеки України затримали ворожого агента, який допомагав росіянам захопити Сєвєродонецьк, а потім втік на Закарпаття.
- На Кіровоградщині затримали агента ФСБ РФ, який влаштувався на оборонний завод.
- Співробітники Служби безпеки України затримали російського інформатора, який хотів зірвати український контрнаступ під Бахмутом.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.