На Кіровоградщині затримали агента ФСБ РФ, який влаштувався до оборонного заводу

Джерело: СБУ

Джерело: СБУ.

Фігуранту вдалося домогтися призначення на посаду завгоспа декілька тижнів тому. Він майже одразу почав збір розвідданих на користь РФ, але СБУ ретельно документувала кожен його крок.

Насамперед агент намагався встановити точну кількість та види іноземного озброєння, які проходили техобслуговування на базі української оборонної компанії.

Контррозвідники Служби безпеки затримали фігуранта, коли він приховано фотографував таємні документи.

За даними слідства, ворожим поплічником виявився місцевий житель, якого ФСБ РФ завербувала задовго до початку повномасштабного вторгнення РФ.

У поле зору російської спецслужби він потрапив під час свого тривалого перебування в Росії, де працював на різних підприємствах.

Згодом його перевели в “режим очікування” і відправили в Україну, де “активували” після початку повномасштабного вторгнення.

Передачу секретних відомостей він мав здійснювати через один з месенджерів.

У разі успішного виконання ворожих завдань російська спецслужба гарантувала йому своє сприяння у виїзді до РФ і отриманні громадянства країни-агресорки.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили зловмиснику про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зраднику обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без права внесення застави. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).

В ООН заявили про готовність прибути на територію Курської області, підконтрольну Силам оборони. Водночас організація виявляється потребує “дозволу” Російської Федерації.