Лукашенко заявив, що напруга на кордоні з Україною зникла і війська повертаються на бази

Джерело: Reuters

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що напруженість на білорусько-українському кордоні спала і додаткові війська, які раніше туди відправили, повертаються на свої бази.

“Ну що ж, друзі, ми повинні відвести наші війська від кордону. Щоб було зрозуміло, що ми не маємо наміру ні воювати, ні зосереджувати тут свої збройні сили, крім сил спеціальних операцій. Це означає, що тих (українських) військ, які були введені як підкріплення, зараз немає. Ніяких труднощів з українцями зараз немає і, сподіваюся, не буде”, – сказав він.

Наприкінці минулого місяця міністерство оборони Білорусі заявило, що посилює кордон у відповідь на нібито нарощування українських військ.

Лукашенко заявив у четвер, 25 квітня, що ризик військових інцидентів на білорусько-українському кордоні – досить високий.

За його словами, Білорусь перекинула кілька боєздатних батальйонів з Вітебської області, розташованої на кордоні з Росією, до західних меж країни.

Речник українських прикордонників відкинув ідею додаткового розгортання військ.

“Білоруси з самого початку створили собі цю загрозу, а потім цю ж загрозу зняли”, – сказав він.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 19 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 163 бойових зіткнення.

19 вересня глава РФ Володимир Путін заявив, що Росія збільшила виробництво безпілотників приблизно в десять разів до майже 1,4 мільйона цього року, намагаючись забезпечити свою армію на фронті.

19 вересня близький соратник президента РФ Володимира Путіна “попередив” західні уряди, що почнеться ядерна війна, якщо вони дадуть зелене світло Україні використовувати далекобійне озброєння для ударів по території Росії.

Рятувальники завершили роботи на місці російського удару по пансіонату у Сумах.

Пані посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова повідомила, що 400 мільйонів євро з першого траншу від прибутків із заморожених російських активів скерували на фінансування українських оборонних підприємств, зокрема на виробництво САУ “Богдана”.