Сирський перевірить ситуацію у 59 бригаді, яку звинувачують у втратах особового складу

Джерело: Генштаб ЗСУ

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський відвідає зону відповідальності 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, командування якої звинувачують у великих втратах особового складу.

“З метою перевірки ситуації в 59 окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка та зʼясування обставин нещодавніх втрат серед особового складу, Головнокомандувачем ЗС України прийнято рішення щодо виїзду в зону відповідальності зʼєднання комплексної робочої групи на чолі з начальником Військової служби правопорядку ЗС України”, – йдеться у повідомленні.

Раніше парамедикиня Катерина Поліщук на псевдо “Пташка” закликала Володимира Зеленського, як Верховного Головнокомандувача, провести перевірку дій командира 59 окремої мотопіхотної бригади, у якій вона служила.

У своїх соцмережах вона закликала провести службову перевірку “за фактами злочинних наказів, свідомої недбалості, нехтування життям та здоровʼям особового складу, дії, що призвели до гибелі великої кількості військовослужбовців, в тому числі і з високих керівних посад, егоїзм, сліпий карʼєризм, усунення всіх “незгодних” командирів, пригнічення бойового духу та приниження особового складу повною байдужістю до основної мети військовослужбовців та його, як командира у війні з ворогом”.

Вона також додала, що припиняє співпрацю з 59 ОМПБр “через нелюдське та непрофесійне ставлення” командувача бригади Богдана Шевчука.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.

1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.