Небезпечна медуза в Чорному морі: хто такі коренероти і чим загрожують відпочивальникам

Джерело: Букви

Коренерот – найнебезпечніша медуза Чорного моря, може досягати діаметра понад 60 сантиметрів. Її синюватий або фіолетовий купол з яскравою окантовкою виглядає ефектно, але справжню небезпеку становлять її щупальця.

Ця медуза має радіальну симетрію та м’ясистий купол, з-під якого звисає пучок товстих розгалужених “щупалець”. Насправді ж це видозмінений рот медузи, яким вона харчується.

Відпочивальники ризикують, торкаючись цих щупалець, адже контакт із ними викликає відчуття сильного печіння.

Фото: “Укрінформ” / Фото з 2019 року

Великий коренерот може залишити на тілі запалений слід розміром з тарілку, що супроводжується почервонінням, набряком та болем, які тривають кілька годин.

Коренерот – отруйний, але ступінь його токсичності порівнюється з небезпекою кропиви. Щупальця медузи покриті клітинами, які служать для захисту та паралізації здобичі, що й спричиняє опіки у людей. Щоб полегшити неприємні відчуття, слід промити ушкоджене місце морською водою та обробити засобом від укусів комах.

Фото: “Укрінформ” / Фото з 2019 року

У разі алергічної реакції рекомендується прийняти антигістамінні препарати. Якщо запалення та біль посилюються, необхідно звернутися до лікаря.

Попри небезпеку, коренерот не є смертельно небезпечним. Його харчування складається з планктону та мальків риб, а сама медуза цього виду у Чорному морі не має природних ворогів.

Фото: “Укрінформ” / Фото з 2019 року

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

Під час телефонної розмови з Володимиром Зеленським президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною на тлі посилення російських атак.

Росія утримує в місцях позбавлення волі 260 кримських політв’язнів, серед яких 153 — представники корінного кримськотатарського народу.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Центр протидії дезінформації попередив про фейковий чат-бот у Telegram, який нібито “розшукує” зниклих українських військових.