Латвія та Німеччина узгодили спільну закупівлю дронів для України
Джерело: Delfi
Латвія та Німеччина спільно домовилися про закупівлю безпілотників для підтримки України у війні проти РФ.
На саміті НАТО у Вашингтоні Латвія та Німеччина домовилися про поглиблення співпраці у межах коаліції безпілотників.
У межах коаліції безпілотників реалізують ініціативу щодо забезпечення України розвідувальними БпЛА, броньованими безпілотниками, дронами, оснащеними ШІ, а також засобами захисту. Цього можна досягти, запропонувавши іншим учасникам коаліції укласти договори з виробниками безпілотників у Латвії, – зауважив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс.
Під час саміту НАТО учасники коаліції БпЛА підписали Меморандум про взаєморозуміння для координації співпраці, розвитку безпілотних технологій та їх застосування як для підтримки України, так і для зміцнення обороноздатності країн-членів Альянсу.
Загалом до коаліції входять Австралія, Німеччина, Данія, Італія, Канада, Нова Зеландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Велика Британія, Україна, Франція, Чехія, Швеція та Естонія.
Довідка. У січні Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники. Згодом міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна досягає прогресу в створенні коаліції з майже 20 країн, щоб озброїти Україну “тисячами” нових безпілотників.
У березні Канада приєдналася до коаліції дронів для України, яку очолюють Латвія та Велика Британія. Згодом до коаліції дронів для підтримки України долучилася Австралія.
- Латвія підтримуватиме Україну до повної перемоги над Росією – Егілс Левітс.
- Литва та Естонія закликали НАТО розглянути усі варіанти у випадку можливого збройного протистояння з Росією, включаючи призов до армії та введення спеціального податку на оборону, а також різке збільшення військових витрат.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
- У межах коаліції дронів Латвія виділить не менше 10 млн євро на закупівлю БпЛА Україні.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.