«Укренерго» до 22:00 посилило обмеження електроенергії через спеку

Джерело: “Укренерго

Через підвищене споживання електроенергії внаслідок спеки “Укренерго” оголосило про запровадження чотирьох черг відключень, які діятимуть з 11:00 до 22:00. Після 22:00 до 24:00 будуть діяти три черги.

Компанія нагадала, що споживачі кожної області, за винятком об’єктів критичної інфраструктури, розподілені на шість черг (груп). Відключення трьох черг означає, що для половини споживачів у кожному регіоні одночасно будуть запроваджені погодинні відключення.

Якщо застосовуються понад три черги, обмеження охоплюють більшу кількість споживачів.

Пресслужба також повідомила, що енергетики відновили роботу обладнання, яке 16 липня вийшло з ладу на одному з енергооб’єктів, і аварійні відключення в усіх областях скасовані. Наразі діють графіки погодинних відключень.

“17 липня обленерго застосовують обмеження споживання протягом всієї доби. За прогнозом, сьогодні спека утримається на максимальній позначці, відповідно – споживання також прогнозується на рекордному рівні, що суттєво перевищує можливості українських електростанцій для його покриття”, — додали в Укренерго.

  • Українці змушені будуть звикати до регулярних відключень світла через нестачу часу і коштів на відновлення енергосистеми. Цієї зими Україні дуже не вистачатиме електроенергії. Часу на встановлення кількох сотень малих електростанцій, відновлення зруйнованих електростанцій або будівництво нових є дуже мало, грошей також не вистачає, повідомляє The Economist.
  • Максим Тимченко, генеральний директор компанії ДТЕК, заявив, що у 2024 році було знищено 90% їхніх генеруючих потужностей. Атаки з боку Росії, починаючи з березня, спрямовані були на теплові, гідроелектростанції. Також вперше удар припав на сонячні електростанції.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.