Євросоюз не наполягав на імплементації положень щодо підняття акцизів на пальне – Геращенко

Джерело: Ірина Геращенко

18 липня народні обранці проголосували за підняття акцизу на всі види пального. Такий законопроєкт був необхідним, аби “підігнати” українське законодавство до норм Євросоюзу, однак, за даними Ірини Геращенко, зважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, ЄС не наполягав на терміновому ухваленні цих змін.

Нардепка зауважила, що проєкт закону про внесення змін до ПК України щодо імплементації положень актів права ЄС щодо акцизного податку №11256-2 підтримати 230 депутатів ВР.

“Як завжди, зі шляхетною метою – приведення українського законодавства у відповідність до норм ЄС для виконання Угоди про асоціацію. Але ЄС в нинішніх економічних умовах не вимагали від України імплементацію цих положень щодо акцизів прям зараз! Навпаки, дозволяли відтермінувати внесення саме цих положень!”, – наголосила Геращенко.

Однак, додала депутатка, завдяки “слугам, олігархічним групам, на жаль, частині Голосу”, вже у вересні ціна на дизель та бензин зросте на 1,66 за літр.

“Й це в умовах, коли вся країна живе на генераторах , коли українці змушені збільшити купівлю бензину і дизеля, аби хоч на пару годин мати світло і воду, які не забезпечує влада …”, – додала Ірина Геращенко.

Зміни передбачають:

  • Визначення терміну “проміжні продукти” відповідно до Директиви Ради ЄЕС та встановлення ставки акцизного податку на рівні 12,23 грн за 1 літр.
  • Встановлення нових ставок акцизного податку на пальне, які досягнуть мінімального рівня, передбаченого Директивою Ради ЄС, з поступовим підвищенням до 2028 року.
  • Уточнення терміну “середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет” з включенням податків.

“Акцизи зростуть вже зараз, за місяць! І це відчує на собі кожна українська родина. Також акцизи ляжуть додатковим навантаженням на продовольчі ціни і інші товари… А далі – значне підвищення акцизів на пальне, зокрема акциз на дизпаливо і основні бензини до 359 євро за 1000 літрів з 2028 року. Європейська Солідарність голосувала проти!”, – резюмувала нардепка.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.