У Славутичі планують збудувати Північноукраїнський ядерний науковий хаб
Джерело: “Енергоатом”.
У Славутичі збудують Північноукраїнський ядерний науковий хаб, мета якого – створити умови для розвитку наукової та бізнес-складових атомної, а також пошук рішень для розбудови зеленої енергетики в Україні.
Відтак, хаб дозволить об’єднати зусилля науково-дослідних інститутів, освітніх установ та енергетичних компаній у створенні нових проєктів атомних електростанцій, розв’язанні проблем безпеки їхньої експлуатації, розвитку суміжної інфраструктури.
Крім того, будівництво такого центру сприятиме розвитку Чорнобильської АЕС, пошуку шляхів подальшого застосування відчужених територій, розвитку зеленої енергетики на базі закритої електростанції.
Також хаб дозволить розглядати проєкти зі збереження та утилізації ядерних відходів, які утворюються в результаті роботи українських атомних станцій.
Крім того, до роботи в межах цього проєкту планують залучити моніторингові групи МАГАТЕ та науковців у сфері ядерної енергетики з усього світу.
Північноукраїнський ядерний науковий хаб планують розмістити на базі будівлі Центру професійного розвитку Славутича.
- У червні “Енергоатом” уклав догорів щодо страхування всіх чотирьох атомних станцій України на випадок ядерного інциденту. Сума страхування склала 5 млрд грн, утім,відшкодування у випадку аварії ЗАЕС можуть покрити лише після деокупації.
- Російські військові продовжують мінування Запорізької атомної електростанції та об’єктів на території станції. Наразі на територію ЗАЕС доставляються міни та вибухові речовини.
- Співробітники Служби безпеки України перехопили розмови агентів ФСБ, які готували теракти проти українських військових у Запорізькій області.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.