Порошенко розповів, що необхідно зробити з енергетичною ситуацією в Україні

Джерело: пресслужба “Євросолідарність”

Лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко розповів, що варто негайно зробити для покращення енергетичної ситуації в Україні. Він закликав владу забезпечити українців можливістю диверсифікувати джерела енергії.

“Треба завезти в Україну величезну кількість акумуляторів, інверторів, сонячних батарей, когенераційних станцій, вітроелектростанцій, всього необхідного обладнання і забезпечити через бюджетне кредитування, щоб кожне ОСББ мало можливість прийти, отримати це обладнання. Встановити на даху сонячні панелі, акумулятори, заживити ліфти, заживити електроенергією воду, заживити відведення і зв’язок. Це ще можна встигнути зробити”, – сказав Порошенко.

Він наголосив, що для цього не потрібно бюджетних коштів, оскільки Європейський банк вже виділив Україні 100 мільйонів євро, а загалом європейські союзники “для стабілізації ситуації в енергетиці виділяють мільярди доларів, євро”.

Лідер “Євросолідарності” також закликав замість того, щоб витрачати кошти на добудову атомних енергоблоків за російською технологією, розгорнути балансуючі потужності поблизу кордонів України в країнах ЄС.

“Треба робити децентралізацію енергетичну, ставити когенераційні станції у кожному мікрорайоні, в кожному кварталі. Ставити балансуючі теплові електростанції, негайно провести переговори з Польщею, з Румунією. Прямо на кордоні з Україною побудувати балансуючі теплові електростанції. Дати можливість, щоб там працювали українські енергетики, українське вугілля, і щоб ми мали необмежений доступ балансувальних потужностей для енергетики”, – наголосив Порошенко.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.