Російський суд визнав Гершковича винним у шпигунстві та засудив до 16 років колонії

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 19 липня, російський суд визнав американського репортера видання The Wall Street Journal Евана Гершковича винним у шпигунстві та засудив його до 16 років колонії суворого режиму.

32-річний Гершкович заперечує всі звинувачення у свій бік. Він став першим американським журналістом, якого РФ звинувачує у шпигунстві, з часів холодної війни.

Президент США Джо Байден заявив, що Гершкович не вчиняв жодного злочину і був незаконно затриманий.

“Ми наполегливо наполягаємо на звільненні Евана і продовжуватимемо це робити. Журналістика — це не злочин”, — сказав Байден у заяві. 

Суддя Андрій Мінєєв сказав, що майже 16 місяців, які Гершкович вже відсидів з моменту свого арешту, будуть зараховані до 16-річного ув’язнення.

Мінєєв також наказав знищити мобільний телефон і паперовий блокнот репортера. Захист має 15 днів на апеляцію.

“Цей ганебний, фіктивний вирок був винесений після того, як Еван провів 478 днів у в’язниці, неправомірно затриманий, далеко від своєї сім’ї та друзів, позбавлений можливості робити репортажі, і все це за те, що він виконував свою роботу журналіста. Ми продовжуватимемо робити все можливе, щоб наполягати на звільненні Евана та підтримувати його родину. Журналістика — це не злочин, і ми не заспокоїмося, поки його не звільнять. Цьому потрібно покласти край”, – йдеться в заяві The Wall Street Journal.

Друг Гершковича, репортер Пьотр Зауер з британської газети Guardian, написав на X: 

“Росія щойно засудила невинного чоловіка до 16 років ув’язнення суворого режиму. У мене немає слів, щоб описати цей фарс. Давайте витягнемо Евана звідти”.

ДОВІДКА: Американський журналіст Еван Гершкович писав репортажі з Росії для Wall Street Journal. У березні 2023 року його затримала Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії за звинуваченнями у шпигунстві. Випадок став перший з часів Холодної війни, коли журналіста США заарештували за таким звинуваченням.

Гершкович заперечує всі звинувачення. У квітні він просив суд перевести його з-під варти під домашній арешт, а не в СІЗО, але судді відхилили клопотання про його звільнення під заставу.

У США вважають, що його затримали неправомірно, і закликали негайно звільнити Гершковича. Палата представників Конгресу США 20 червня одностайно проголосувала за резолюцію, яка закликає Росію звільнити журналіста.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.