Путін хоче обміняти американського журналіста Гершковича на вбивцю Вадима Красикова

Джерело: Reuters

У виданні Reuters зазначають, що президент Росії Володимир Путін хоче в обмін на звільнення американського репортера The Wall Street Journal Евана Гершковича Вадима Красікова, який відбуває довічне ув’язнення за вбивство емігрованого чеченсько-грузинського дисидента.

Красіков народився на території сучасного Казахстану, яка тоді входила до складу Радянського Союзу. Розслідувачі Bellingcat вважають, що пізніше він працював у службі державної безпеки ФСБ Росії.

Німецький суддя звинуватив Росію в державному тероризмі через вбивство в берлінському Тіргартені грузинського військового офіцера російсько-грузинської війни Зелімхана Хангошвілі.

Суддя сказав, що наказ убити Хангошвілі, який більше не брав участі в чеченському русі за незалежність, мабуть, надійшов від Путіна, зазначивши, що російське законодавство надає йому право дозволяти операції з убивства людей, яких держава вважає “терористами”, навіть за кордоном. Росія оскаржує це твердження судді.

Німеччина не прокоментувала повідомлення про те, що Росія хоче обміняти Красікова на Гершковича. Проте інші повідомлення свідчать про те, що Німеччина можливо захоче домогтися звільнення Олексія Навального, відомого для багатьох представників політичного класу Німеччини, в обмін на Красікова.

США також намагаються домогтися звільнення колишнього американського морського піхотинця Пола Велана, який відбуває 16 років ув’язнення за звинуваченнями в шпигунстві.

ДОВІДКА: Американський журналіст Еван Гершкович писав репортажі з Росії для Wall Street Journal. У березні 2023 року його затримала Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії за звинуваченнями у шпигунстві. Випадок став перший з часів холодної війни, щоб журналіста США заарештували за таким звинуваченням.

Гершкович заперечує всі звинувачення. У квітні він просив суд перевести його з-під варти під домашній арешт, а не в СІЗО, але судді відхилили клопотання про його звільнення під заставу.

У США вважають, що його затримали неправомірно і закликали до негайного звільнення Гершковича. Палата представників Конгресу США 20 червня одностайно проголосувала за резолюцію, яка закликає Росію звільнити журналіста.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.