Прокуратура ще у 2021 році намагалася зупинити роботу канатного атракціону через Дніпро

Джерело: Офіс Генпрокурора

В Офіс генпрокурора повідомили про початок розслідування за фактом трагедії на атракціоні у Києві, роботу якого прокуратура вимагала зупинити ще у 2021 році.

Нині розпочато кримінальне провадження за фактом обриву атракціону “Канатна переправа через р. Дніпро від Арки Дружби народів до Труханового острова” в момент перебування на ньому людини. Розслідування проводиться за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та службової недбалості, що спричинила смерть людини.

В Офісі генпрокурора акцентували, що Київська міська прокуратура ще у 2021 році намагалася зупинити роботу цього атракціону. Так, прокурори звернулись до Господарського суду Києва з позовом, в якому просили визнати незаконним та скасувати розпорядження Виконавчого органу Київської міської ради від 11 січня 2021 року, яким переможцем інвестиційного конкурсу визнали компанію без досвіду з реалізації подібних проєктів та досвіду експлуатації атракціонів подібного типу, враховуючи їх потенційну небезпеку для життя та здоровʼя.

Тоді ж відповідачами у справі були Виконавчий орган Київської міськради, КП ПЛЕСО та ТОВ-переможець конкурсу.

Проте, рішенням Господарського суду м.Києва від 2 грудня 2021 року, залишеним в силі постановою Північного апеляційного господарського суду від 16 червня 2022 року та Верховного Суду від 14 вересня 2022 року, у задоволенні позову відмовили.

Суди та відповідачі в особі столичних посадовців не погодились з позицією прокуратури про те, що канатна дорога через Дніпро належить до атракціонів підвищеної небезпеки, – додали у повідомленні.

21 липня о 13:42 надійшло повідомлення рятувальним службам столиці про те, що на річці Дніпро, біля Пішохідного мосту, обірвалася канатна дорога – людина впала у воду. Згодом стало відомо, що під час обриву тросу на атракціоні знаходився хлопець, віком орієнтовно до 30 років.

У КМДА вже заявили, що розраховують на справедливе та чесне розслідування трагічного випадку на атракціоні-канатній переправі через Дніпро.

Трагедія не повинна ставати черговим предметом публічних маніпуляцій з боку правоохоронців, як про це вже свідчать публічні заяви органів прокуратури, – зреагували у КМДА на заяву Офісу генпрокурора.

Зазначається, що Київська міська прокуратура у 2021 році через суд не намагалася скасувати роботу самого атракціону, лише оскаржувала результати інвестиційного конкурсу стосовно компанії-переможця та відповідне розпорядження КМДА від 11.01.2021 року.

Пояснюється, що сам атракціон на той момент ще не існував як такий. Рішенням Господарського суду м. Києва від 02.12.2021, залишеним в силі постановою Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2022 та Верховного суду від 14.09.2022, у задоволенні позову органів прокуратури було відмовлено. Рішення суду в цій справі врахувало наявність з боку учасника конкурсу необхідних дозвільних документів, що стосуються його діяльності.

Також звертаємо увагу на некоректність заяви щодо проектної документації: її мав розробити переможець конкурсу, і на її основі отримати відповідні дозвільні документи в профільних державних органах та відомствах, як це встановлено чинним законодавством. І саме в частині дотримання цих вимог і правил має ретельно розібратися слідство, – наголосили у повідомленні.

У КМДА запевнили, що місто співпрацюватиме зі слідством “заради справедливого результату розслідування і недопущення таких випадків у майбутньому”.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.