Глави МЗС країн-членів Євросоюзу вирішать, як реагувати на позицію Орбана щодо України

Джерело: Reuters

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу оцінять, як реагувати на поїздки прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Росії та Китаю та позицію його країни щодо ролі ЄС в Україні, повідомив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

З 1 липня і до кінця року Угорщина головуватиме в ЄС. Майже одразу після прийняття головування лідер угорського уряду Віктор Орабн поїхав до Росії та Китаю, нібито “з мирною місією”, не попередивши про ці візити нікого у блоці.

Орбан натомість достроково покинув саміт НАТО у Вашингтоні, аби зустрітися з експрезидентом США Дональдом Трампом. Після цього міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто поставив під сумнів роль ЄС в Україні.

“Ми обговоримо те, що сталося, і позицію, яку зайняв угорський уряд”, — сказав Боррель, назвавши цю позицію “неприйнятною”.

Деякі члени ЄС хотіли б, аби ЄС був жорсткішим до Угорщини. Зокрема звучали пропозиції бойкоту чи поступового зниження рівня участі міністрів у неформальних зустрічах, організованих Орбаном наприкінці серпня. Водночас не всі члени ЄС вважають, що це буде корисно.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.