Глави МЗС країн-членів Євросоюзу вирішать, як реагувати на позицію Орбана щодо України
Джерело: Reuters
Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу оцінять, як реагувати на поїздки прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Росії та Китаю та позицію його країни щодо ролі ЄС в Україні, повідомив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.
З 1 липня і до кінця року Угорщина головуватиме в ЄС. Майже одразу після прийняття головування лідер угорського уряду Віктор Орабн поїхав до Росії та Китаю, нібито “з мирною місією”, не попередивши про ці візити нікого у блоці.
Орбан натомість достроково покинув саміт НАТО у Вашингтоні, аби зустрітися з експрезидентом США Дональдом Трампом. Після цього міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто поставив під сумнів роль ЄС в Україні.
“Ми обговоримо те, що сталося, і позицію, яку зайняв угорський уряд”, — сказав Боррель, назвавши цю позицію “неприйнятною”.
Деякі члени ЄС хотіли б, аби ЄС був жорсткішим до Угорщини. Зокрема звучали пропозиції бойкоту чи поступового зниження рівня участі міністрів у неформальних зустрічах, організованих Орбаном наприкінці серпня. Водночас не всі члени ЄС вважають, що це буде корисно.
- Європейський парламент офіційно засудив нещодавню “мирну місію” прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в Росії, наголосивши на необхідності відповідальності Угорщини за ці дії.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.