Мінекономіки: Україна потребує ще 4,5 млн працівників для зростання ВВП

Джерело: пресслужба Мінекономіки

Заступниця міністра економіки Тетяна Бережна зауважила, якщо у 2021 році офіційний ринок праці нараховував 11,5 мільйона працівників, то вже у 2023 році ця цифра зменшилася до 9 мільйонів офіційно працевлаштованих.

Один з найважливіших чинників, який суттєво впливає на економіку сьогодні та впливатиме на динаміку її зростання у майбутньому – демографічна ситуація в країні і, зокрема, наявність трудових ресурсів.

Зокрема, через війну виїзд українців за кордон та внутрішню міграцію в державі існує  кадровий дефіцит та структурне безробіття.

За попередніми розрахунками, для того, щоб забезпечити щорічне зростання ВПП до 2030 року на 7% нам потрібно 4,5 мільйона працівників додатково, – пояснила Бережна.

Аби розв’язати проблему структурного безробіття, у відомстві запевнили, що держава допомагає людям адаптуватися до змін попиту на ринку праці.

Зокрема, пропонуючи опанувати нові для себе, потрібні на ринку професії за допомоги програм навчання чи курсів із підвищення кваліфікації. Бережна додала, що наразі також завершується робота над проєктом модернізації трудового законодавства. Його ухвалення сприятиме покращенню ситуації на ринку праці.

Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.

У ніч на 2 липня російські дрони атакували Слов’янськ на Донеччині. Внаслідок влучання повністю зруйновано термінал Нової пошти.

Увечері 1 липня російські війська вдарили з артилерії по одному з медичних закладів у Херсоні.

1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.

На російсько-українській війні загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.