В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ

Джерело: Мінцифри

В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ – відтак змінено перелік застарілих ІТ-професій.

“Радянський неймінг – на вихід. Разом з Мінекономіки оновили Класифікатор професій у сфері ІТ”, – повідомили у відомстві.

Відтак зазначили, що ІТ-індустрія – одна з найдинамічніших сфер діяльності в Україні. Наші айтівці успішно працюють зі ШІ чи робототехнікою, але в документах вони все ті ж “спеціалісти з інформаційних технологій”.

“Щоб бути up-to-date з галуззю, Мінцифри та Мінекономіки змінили перелік застарілих ІТ-професій”, – пояснили у міністерстві.

Про які саме зміни Класифікатора йдеться?

  • Додано близько 30 нових назв професій, які запропонував бізнес. Серед них – інженер зі ШІ, інженер інтернету речей, розробник робототехніки чи хмарної інфраструктури тощо;
  • Оновлено назви 6 професій;
  • Вилучено 9 застарілих назв.

Додамо, що Національний класифікатор України “Класифікатор професій” призначений для застосування центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією роботодавців України, всіма суб’єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників.

Професійні назви робіт, наведені у цьому класифікаторі, рекомендовано застосовувати під час утворення нових назв професій та посад у зв’язку з розвитком нових видів економічної діяльності та технологій.

Класифікатор професій забезпечує інформаційну підтримку щодо вирішення таких завдань:

  • розрахунків чисельності працівників, обліку складу і розподілу кадрів за професійними угрупованнями різних рівнів класифікації, планування додаткової потреби в кадрах тощо;
  • систематизації статистичних даних з праці за професійними ознаками;
  • аналізу та підготовки до публікації статистичних даних, а також розроблення відповідних прогнозів стосовно зайнятості, доходів, охорони праці, освіти, перепідготовки кадрів, що вивільняються тощо;
  • підготовки статистичних даних для періодичних оглядів зі статистики праці, що розробляються Міжнародною організацією праці (МОП);
  • вирішення питань контролю та аналізу міжнародної міграції, міжнародного набору та працевлаштування працюючих.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.