В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ

Джерело: Мінцифри

В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ – відтак змінено перелік застарілих ІТ-професій.

“Радянський неймінг – на вихід. Разом з Мінекономіки оновили Класифікатор професій у сфері ІТ”, – повідомили у відомстві.

Відтак зазначили, що ІТ-індустрія – одна з найдинамічніших сфер діяльності в Україні. Наші айтівці успішно працюють зі ШІ чи робототехнікою, але в документах вони все ті ж “спеціалісти з інформаційних технологій”.

“Щоб бути up-to-date з галуззю, Мінцифри та Мінекономіки змінили перелік застарілих ІТ-професій”, – пояснили у міністерстві.

Про які саме зміни Класифікатора йдеться?

  • Додано близько 30 нових назв професій, які запропонував бізнес. Серед них – інженер зі ШІ, інженер інтернету речей, розробник робототехніки чи хмарної інфраструктури тощо;
  • Оновлено назви 6 професій;
  • Вилучено 9 застарілих назв.

Додамо, що Національний класифікатор України “Класифікатор професій” призначений для застосування центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією роботодавців України, всіма суб’єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників.

Професійні назви робіт, наведені у цьому класифікаторі, рекомендовано застосовувати під час утворення нових назв професій та посад у зв’язку з розвитком нових видів економічної діяльності та технологій.

Класифікатор професій забезпечує інформаційну підтримку щодо вирішення таких завдань:

  • розрахунків чисельності працівників, обліку складу і розподілу кадрів за професійними угрупованнями різних рівнів класифікації, планування додаткової потреби в кадрах тощо;
  • систематизації статистичних даних з праці за професійними ознаками;
  • аналізу та підготовки до публікації статистичних даних, а також розроблення відповідних прогнозів стосовно зайнятості, доходів, охорони праці, освіти, перепідготовки кадрів, що вивільняються тощо;
  • підготовки статистичних даних для періодичних оглядів зі статистики праці, що розробляються Міжнародною організацією праці (МОП);
  • вирішення питань контролю та аналізу міжнародної міграції, міжнародного набору та працевлаштування працюючих.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.

У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.

У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.