У РФ пропонують карати військових, які використовують смартфони на війні в Україні
Джерело: Reuters
Російські парламентарі пропонують запровадити покарання для військовослужбовців, які на війні в Україні користуються смартфонами.
За задумом законодавців РФ, тих, хто користуватиметься у зоні бойових дій засобами, обладнаними камерою та з функціями геолокації, потрібно затримувати на 10 діб.
За словами російських і західних офіційних осіб, обидві сторони використовували мобільні телефони для ідентифікації цілей під час війни в Україні, як шляхом відстеження розташування сигналу, так і шляхом доступу до фотографій або повідомлень, опублікованих пристроями.
Відтак, в оборонному комітеті держдуми РФ запропонували проєкт закону, який кваліфікуватиме використання електронних пристроїв, призначених для “побуту”, які дозволяють вести кіно-, аудіозапис і передачу геоданих під час перебування в зоні бойових дій в Україні, як грубе дисциплінарне порушення.
Відповідно до законопроєкту, командири військових частин зможуть самостійно ухвалювати рішення про арешт військового на 10 діб за одне таке порушення.
За даними росЗМІ, законопроєкт також передбачає арешт на термін до 10 діб для військових, які публікують інформацію, яка може допомогти ідентифікувати чи знайти російських армійців.
У звіті за 2024 рік компанії “Enea”, яка розробляє програмне забезпечення для кібербезпеки, було вказано, що сторони українські та російські військові можуть легко відслідковувати мобільні телефони на полі бою різними способами.
Зокрема завдяки цьому у 2023 році ЗСУ завдали ракетного удару по скупченню військових РФ на території ТО Донеччини. Тоді загинуло близько 100 окупантів, яких розмістили у місцевому закладі ПТУ, де вони активно користувались смартфонами.
- Верховний суд Татарстану визнав журналістку Татаро-башкирської служби Радіо Свобода Алсу Курмашеву винною у поширенні нібито неправдивої інформації про російську армію (стаття 207.3 КК РФ), засудивши її до шести з половиною років колонії.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.