Росіяни збільшують кількість барж довкола Кримського мосту для захисту від дронів
Джерело: Бреді Африк/X
Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.
Аналітик опублікував супутникові знімки, котрі підтверджують зростання кількості захисних загороджень.
Russia continues to add barges along the Crimean Bridge to act as barriers against Ukraine’s naval drones.
The latest imagery of the bridge shows more than 30 barges nearby. pic.twitter.com/o2nghFoqmt
— Brady Africk (@bradyafr) July 22, 2024
Африк додав, що РФ розміщує баржі вздовж Кримського мосту, аби створити так званий бар’єр проти безпілотників ВМС України.
Останні знімки показують понад 30 барж поблизу мосту, – пояснив він.
Зауважимо, раніше у британській розвідці прокоментували атаку ЗСУ по Керченській поромній переправі та оцінили, як це вплинуло на логістику ворога.
Ракетних ударів по Керченській поромній переправі ЗСУ завдали уночі 30 травня. У результаті атаки дві залізничні поромні переправи вийшли з ладу.
Розвідники вважають, що ці пороми були основним способом залізничного перевезення російського палива і боєприпасів у ТО Крим, оскільки Керченський міст зараз суворо захищений.
Відтак погіршення пропускної здатності залізничних перевезень викликало суттєві тимчасові проблеми у військових логістичних операціях РФ та постачанні пального на півострів.
Росії майже напевно доведеться якнайшвидше замінити поромну переправу, що, ймовірно, вплине на її ширші логістичні операції в морі, або їй доведеться ризикувати послабленням заходів безпеки і використовувати залізничний міст (на Керченському мосту – ред.) для перевезення пального і вибухонебезпечних вантажів, – мовиться у звіті.
Розвідники резюмували, що ці атаки також свідчать про вразливість російських об’єктів до українських ударів, навіть попри те, що Кремль вкладає у безпеку та ППО значні кошти.
- У ніч на 30 травня спецпідрозділ Головного управління розвідки Міноборони України “Group 13” знищив два російські катери на території тимчасово окупованого Криму.
- У 2023 році стало відомо, що росіяни затоплюють пороми, щоб захистити Керченський міст.
- Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що атака на Керченський міст у тимчасово окупованому Криму призведе до негайних наслідків щодо матеріально-технічного забезпечення військ РФ на півдні України.
- Глава СБУ Василь Малюк у коментарі американському телеканалу CNN розповів про українські морські дрони, якими були атаковані Кримський міст, а також російський десантний корабель “Оленегорський горняк” та танкер “SIG”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.