Працівники Neuralink хочуть продати акції компанії після випробування імплантату на людині

Джерело: Reuters

Деякі співробітники компанії “Neuralink” Ілона Маска готуються продати акції компанії з виробництва мозкових імплантатів у зв’язку зі стрімким зростанням їхньої вартості після першого випробування на людях.

Компенсація акціями є великим стимулом для працівників таких стартапів, як Neuralink. Акції, які вони отримують, не перебувають у вільному обігу, і працівники, які хочуть продати їх без благословення компанії, змушені використовувати складні схеми на нішевих приватних біржах.

Зараз деякі співробітники та інвестори “Neuralink” готуються до того, що компанія Маска вже наступного місяця запустить тендерну пропозицію з викупу акцій у співробітників.

Стрибок в оцінці Neuralink після запуску першого випробування на людях в січні очевидний в торгівлі на вторинному ринку. Хоча ці угоди невеликі за обсягом і не дають надійних даних для поточної оцінки, але всі вони вказують на зростання вартості – деякі з них досягли 8 мільярдів доларів, що більш ніж удвічі перевищує вартість компанії торік.

Компанія “Neuralink” назвала своє перше випробування на людях успішним. Компанія заявила, що усунула початкову проблему, пов’язану з тим, що нитки імплантату виходили з мозку першого пацієнта, і готується до подальших випробувань у Британії та Канаді. Нещодавно Маск заявив, що компанія планує незабаром зробити імплантацію другому пацієнту.

Ілон Маск роками створював дефіцит акцій своїх стартапів, перетворюючи їх на “ексклюзивні клуби”, що приймають лише кількох інвесторів.

За словами інвесторів і людей, які тісно співпрацювали з Маском, цей дефіцит зробив акції затребуваними.

Neuralink просить своїх співробітників не торгувати своїми акціями на вторинному ринку, вважаючи за краще, щоб вони продавали акції під час тендерних пропозицій, які компанія може контролювати.

  • Компанія Synchron, конкурент стартапу Ілона Маска з виробництва мозкових чипів Neuralink, запустила онлайн-реєстр для пацієнтів, які бажають долучитися до масштабного клінічного випробування.
  • Інспектори Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) виявили проблеми з веденням записів і контролем якості експериментів на тваринах у компанії Neuralink Ілона Маска.

Друга світова війна, яка тривала з 1 вересня 1939 року по 2 вересня 1945 зачепила низку країн. Загалом у бойових діях були задіяні понад 100 000 000 військових з більш як 60 країн світу.

Прем’єр-міністр Литви Гінтаутас Палуцкас заявив, що у 2026 році країна планує виділяти на оборону 5,25% від ВВП.

У Мінекономіки сподіваються, що після успішної ратифікації в парламенті угоди між урядами України та США про створення інвестиційного фонду та розгляду документів, які регулюватимуть його запуск, фонд розпочне працювати вже за кілька тижнів. Про це під час брифінгу заявила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Американець Кріс Пелкі був застрелений три роки тому під час суперечки на дорозі. Коли його вбивці виносили вирок, рідні Пелкі згенерували його образ з допомогою штучного інтелекту, і на суді Пелкі “звернувся” до зловмисника.

Пізно ввечері 7 травня російські окупаційні війська скинули авіабомбу на багатоповерховий будинок у Костянтинівці на Донеччині. Щонайменше 12 осіб постраждало.