В Україні скерували на безпеку та оборону 888 млрд за пів року
Джерело: пресслужба Міністерства фінансів
У Міністерстві фінансів повідомили, що у червні з державного бюджету на сектор безпеки й оборони скерували та використали 155,6 млрд грн.
Водночас за шість місяців 2024 року видатки загального фонду на цей сектор становили 888,4 млрд гривень (57,5 % від усієї суми видатків загального фонду держбюджету).
Кошти спрямовані на:
- грошове забезпечення для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських;
- придбання військової/спеціальної техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту (шоломів, бронежилетів та іншого спеціального екіпірування), пально-мастильних матеріалів, продуктів харчування;
- медичне забезпечення;
- інші витрати для забезпечення діяльності відповідних органів та формувань.
Зауважимо, під час засідання Комітету Верховної Ради голова Рахункової палати Ольга Піщанська поінформувала, що видатки загального фонду держбюджету були меншими від плану у січні – червні на 11% (186 млрд грн), насамперед за бюджетними програмами головних розпорядників, які забезпечують обороноздатність і безпеку держави.
Вона наголосила, що за окремими бюджетними програмами, видатки які не проводяться, або здійснюються в обсягах менше плану, потребують перегляду.
У першому півріччі Уряд розподілив 88% наявного ресурсу Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. У січні – березні видатки за рахунок цього фонду не здійснювалися. У квітні – червні головні розпорядники здійснили видатки на суму, що на 3,9 млрд грн, або 21 %, менше плану на перше півріччя. Найбільше не використано коштів, виділених на будівництво, ремонт та інші інженерно-технічні заходи із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури – додала Піщанська.
- За інформацією народного обранця Ярослава Железняка, із держбюджету України вже витратили 894 мільйони гривень на “Єдиний марафон”. І це лише за перше півріччя.
- У першому кварталі 2024 року з Державного бюджету не виділяли кошти на захист енергетичних об’єктів України.
- У 2016 році в Україні розпочався процес реформування судової системи. Процес затягнувся, і попри те, що Вищий спеціалізований суд, Вищий господарський суд та Вищий адміністративний суд не працювали, держава ще шість років виплачувала зарплату суддям.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.