На пляжі Кейптауна викинулися мертві тюлені

Джерело: CNN

На тлі спалаху сказу серед морських тварин на пляжі південноафриканського портового міста Кейптаун викидаються мертві тюлені.

Як розповіли експерти, серед цих тварин випадки такого вірусного захворювання трапляються рідко. Зокрема єдиний випадок фіксували у 1980 році норвезьких островах Шпіцберген.

“Ми вважаємо, що це перше поширення сказу серед популяції морських ссавців, і це викликає занепокоєння у нас”, – зазначив менеджер прибережної адміністрації Кейптауна Грег Оелофсе.

У Кейптауні з десятками пляжів і береговою лінією, що тягнеться понад 300 кілометрів, мешкають тисячі капських морських котиків – виду тюленів, який походить із півдня Африки.

За словами Оелофсе, у місті нині зафіксовано 11 позитивних випадків сказу у тюленів, причому останній виявлено у тюленя, якого вже перевіряли 10 днів тому.

Своєю чергою, у столиці ПАР закликали зберігати спокій. Там запевнили, що тривають лабораторні дослідження, які мають визначити, як тюлені були заражені хворобою.

Зазначається, що протягом останніх років в цьому районі загинули багато тюленів. У листопаді 2021 року офіційні особи провінції Західний Кейп заявили, що вони поховали близько 200 мертвих тюленів за один день після того, як їхні туші викинуло на берег через ймовірне недоїдання.

Водночас перший випадок загибелі тюленя від сказу було виявлено у Кейптауні у жовтні 2023 року.

Сказ, який після появи симптомів майже завжди закінчується летально, є інфекційним вірусним захворюванням, яке вражає мозок і центральну нервову систему.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, собаки є основним джерелом передачі сказу людям. Вірус передається через укуси тварин або подряпини, і може пройти від трьох до 12 тижнів, перш ніж з’являться симптоми.

Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.