Китай вивіз з Росії рекордний обсяг природних ресурсів

Джерело: росЗМІ

Росія продовжує нарощувати постачання сировинних товарів до Китаю, свідчать дані митниці КНР.

Згідно зі статистичними даними, у першому півріччі з РФ на китайський ринок продали товарів на рекордні $65,2 млрд — на 4% більше, ніж роком раніше. Водночас експортний потік майже на 90% складався із природних ресурсів.

Три чверті російських постачань до Китаю припадало на нафту, нафтопродукти та газ, випливає з митної статистики. За півроку нафтові компанії продали китайським НПЗ 55,1 млн тонн чорного золота — на 5% більше, ніж роком раніше. Середня ціна нафти збільшилася на 9%, до $80,3 за барель.

Доходи від продажу газу, який “Газпром” качає до Китаю трубопроводом “Сила Сибіру”, зросли на 17%, до $4 млрд. Запущена 2019 року труба цього року планує поставити 30 млрд кубів газу.

Крім того, Китай закупив у Росії деревини на $1,7 млрд, металевих руд на $2,3 млрд, а також алюмінію та продукції з нього на $1,8 млрд.

Крім корисних копалин та металів, з РФ у КНР продавалася риба (на $1,3 млрд), а також рослинні та тваринні олії ($1 млрд). Втім, постачання цих товарів скоротилося — на 11% та 32% відповідно.

Раніше ми повідомляли, що російський гірничодобувний гігант “Норнікель”, один із найбільших у світі виробників нікелю, міді та металів платинової групи, через санкції веде переговори з китайською China Copper про створення спільного підприємства і перенесення своєї бази виплавки міді до Китаю.

  • Посол США в Пекіні Ніколас Бернс вважає, що Китай ніяк не дотримується нейтралітету у російсько-українській війні, натомість “фактично” став на бік Путіна.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинувативКитай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.
  • Китай, пропустивши мирний саміт щодо України, лобіював свій альтернативний план. Про це заявили 10 дипломатів, один із яких назвав кампанію Пекіна “прихованим бойкотом” глобальної зустрічі у Швейцарії.

Кандидат у комісари ЄС з енергетики Дан Йоргенсен наголосив на необхідності прискорити відмову від російського викопного палива до 2027 року.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп готує масштабну програму змін під час свого повернення до Білого дому. Трамп часто пропускав деталі, однак, за більш ніж рік політичних заяв окреслив широкий порядок денний, котрий поєднує традиційні консервативні підходи до податків, регулювання та культурних питань з більш популістським акцентом на торгівлі та зміні міжнародної ролі Сполучених Штатів. 

У Центрі національного спротиву повідомили, що Центри популяризації російського “язика” росіяни створять на усіх тимчасово окупованих територіях України. Таку “ініціативу” висловив глава РФ Володимир Путін.

В уряді Молдови прокоментували заяви Кремля про те, що президентські вибори у країні не були “ні чесними, ні справедливими”, порадивши російській владі “подивитися у дзеркало”.

6 листопада канцлер ФРН Олаф Шольц у своєму зверненні після засідання коаліційного комітету заявив, що винесе питання про довіру собі на голосуванні у бундестазі, котре відбудеться 15 січня.