Херсонський кавун офіційно отримав власне географічне зазначення
Джерело: пресслужба Мінекономіки
Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій зареєстрував нове географічне зазначення – Херсонський кавун. Його носитимуть баштанні, вирощені на піщаних ґрунтах Таврійського регіону – на території Скадовського, Херсонського, Каховського районів Херсонщини.
Херсонський кавун характеризується високим рівнем цукру, щільним мʼякушем. Шкірка кавуна – зелена з блідо-зеленими смужками, мʼякуш – від рожевого до насиченого червоного. Такий кавун – надзвичайно хрусткий і смачний.
Як пояснив заступник міністра економіки Віталій Кіндратів, реєстрація Херсонського кавуна як географічного зазначення є важливою подією для нашого аграрного сектору. Кавун, вирощений на піщаних ґрунтах Таврійського регіону, отримав визнання за свою унікальність і став символом стійкості та відданості українських фермерів, які працюють навіть у складних умовах війни.
Цей статус надає виробникам додаткові переваги, підвищуючи їх конкурентоспроможність на внутрішньому та міжнародному ринках. Місцеві громади отримають додаткові податкові надходження, що сприятиме економічному розвитку регіону. Для споживачів це гарантія високої якості та безпеки продукції.
Заявку на реєстрацію подала ГС “Асоціація виробників херсонського кавуна”, представники якої зараз захищають рідну землю від росіян на фронті.
Довідка. Географічне зазначення – найменування місця, що ідентифікує товар, який походить з певної географічної території та має особливу якість, репутацію чи інші характеристики, зумовлені головним чином цим місцем походження, і хоча б один з етапів виробництва якого (виготовлення (видобування) та/або переробка, та/або приготування) здійснюється на визначеній географічній території.
На сьогодні до Державного реєстру України географічних зазначень внесено відомості про 3133 ГЗ. Безпосередньо за національною процедурою зареєстровано 37 об’єктів, серед яких 29 географічних зазначень є виключно для товарів, що походять з території України.
- Херсонський фермер Андрій Целеп другий рік поспіль вирощує кавуни на правобережній частині області. До цього він мав поля на лівобережжі Херсонщини, яку зараз тимчасово окуповано росіянами.
- Начальник відділу Державного контролю ГУ Держпродспоживслужби в м.Київ Юрій Миркеєв заявив, що ті кавуни, котрі зараз знаходяться на полицях супермаркетів, привозили переважно з ринків Греції або Туреччини.
Унаслідок атаки РФ на Дніпро та область загинула одна людина, ще 10 поранені. В області значні руйнування.
49-річний Аудун Гренвольд – бронзовий призер Олімпіади-2010 у Ванкувері – помер цього тижня через удар блискавки.
Триває 1240-ва доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.
17 липня відзначають Всесвітній день міжнародного кримінального правосуддя та Всесвітній день Емодзі. Християни сьогодні вшановують великомученицю Марину.
За даними синоптиків у четвер, 17 липня, по всій країні очікуються опади.