КНДР могла використовувати двигун із РФ під час невдалого запуску супутника

Джерело: Reuters

Член південнокорейського парламенту Лі Сон Кин за результатами зустрічі з представниками Національної розвідувальної служби заявив, що КНДР під час травневого невдалого запуску розвідувального супутника, ймовірно, використовувала двигун, вироблений у Росії.

Згідно з заявою Північної Кореї, під час запуску супутника, який вибухнув через кілька хвилин після злету, був використаний новий “двигун на рідкому кисні і нафті”.

Утім, за даними Національної розвідувальної служби Південної Кореї, немає жодних ознак того, що КНДР самостійно розробила такий двигун, і він, імовірно, був отриманий з Росії.

“З огляду на те, що рідкий кисень і нафта були використані в двигуні вперше, вони (КНДР – ред.), імовірно, отримали технічну підтримку від Росії”, – пояснив Лі Сон Кин.

Окрім того, за даними південнокорейської розвідки, РФ також допомагала Пхеньяну здійснити перший запуск розвідувального супутника в листопаді минулого року, який був успішним. Він відбувся через два місяці після візиту північнокорейського лідера Кім Чен Ина до Росії. Тоді Путін пообіцяв допомогти КНДР у створенні супутників.

Громадяни РФ різко зацікавились нерухомістю у Сполучених Штатах після того, як президентом США знову став Дональд Трамп.

Європейський суд з прав людини виніс два рішення проти Росії щодо порушень прав людини під час війни проти України, а також збиття рейсу MH17 в липні 2014 року.

В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.