Штучний інтелект навчився розпізнавати сарказм, тренуючись на ситкомі «Друзі»

Джерело: The Guardian

Учені з Гронінгенського університету в Нідерландах розробили детектор сарказму на основі штучного інтелекту.

Для того, щоб навчити нейронну мережу, вчені використовували уривки з американських ситкомів, зокрема з “Друзів” та “Теорії великого вибуху”.

Експерти обрали епізод, в якому Росс після невдалого походу в солярій (де його обличчя отримало кілька порцій засмаги замість однієї) прийшов у гості до Моніки та Чендлера:

Росс, роздратовано: “Я сходив у те місце для засмагання, яке порадила твоя дружина”.

Чендлер: “І що це за місце? Сонце?”

Кадр із серіалу “Друзі”

За словами дослідників, після тренування ШІ міг виявляти сарказм у майже 75% реплік.

На думку вчених, ця робота дозволить штучному інтелекту не тільки дотепніше вести бесіду з людьми, а й краще помічати негативний тон у мові, образи та елементи розпалювання ненависті.

Вікторія Кравченко, матір 12-річного хлопчика з аутизмом, розповіла, що дитяча письменниця Леся Вороніна назвала її сина “істотою, яка привертає до себе увагу” під час презентації книжок у Києві.

25 квітня Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії та Північній Ірландії, колишній Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний виступив на Форумі оборонних технологій Україна – Велика Британія, організованому Королівським інститутом об’єднаних служб (RUSI).

OpenAI був би зацікавлений у покупці браузера Google Chrome, якщо федеральний суд вирішить його відокремити.

TikTok запускає виборчий центр для боротьби з дезінформацією напередодні повторних президентських виборів у Румунії.

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати прагнуть вирішити питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції.