Штучний інтелект навчився розпізнавати сарказм, тренуючись на ситкомі «Друзі»

Джерело: The Guardian

Учені з Гронінгенського університету в Нідерландах розробили детектор сарказму на основі штучного інтелекту.

Для того, щоб навчити нейронну мережу, вчені використовували уривки з американських ситкомів, зокрема з “Друзів” та “Теорії великого вибуху”.

Експерти обрали епізод, в якому Росс після невдалого походу в солярій (де його обличчя отримало кілька порцій засмаги замість однієї) прийшов у гості до Моніки та Чендлера:

Росс, роздратовано: “Я сходив у те місце для засмагання, яке порадила твоя дружина”.

Чендлер: “І що це за місце? Сонце?”

Кадр із серіалу “Друзі”

За словами дослідників, після тренування ШІ міг виявляти сарказм у майже 75% реплік.

На думку вчених, ця робота дозволить штучному інтелекту не тільки дотепніше вести бесіду з людьми, а й краще помічати негативний тон у мові, образи та елементи розпалювання ненависті.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.