Штучний інтелект навчився розпізнавати сарказм, тренуючись на ситкомі «Друзі»

Джерело: The Guardian

Учені з Гронінгенського університету в Нідерландах розробили детектор сарказму на основі штучного інтелекту.

Для того, щоб навчити нейронну мережу, вчені використовували уривки з американських ситкомів, зокрема з “Друзів” та “Теорії великого вибуху”.

Експерти обрали епізод, в якому Росс після невдалого походу в солярій (де його обличчя отримало кілька порцій засмаги замість однієї) прийшов у гості до Моніки та Чендлера:

Росс, роздратовано: “Я сходив у те місце для засмагання, яке порадила твоя дружина”.

Чендлер: “І що це за місце? Сонце?”

Кадр із серіалу “Друзі”

За словами дослідників, після тренування ШІ міг виявляти сарказм у майже 75% реплік.

На думку вчених, ця робота дозволить штучному інтелекту не тільки дотепніше вести бесіду з людьми, а й краще помічати негативний тон у мові, образи та елементи розпалювання ненависті.

Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями. 

У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.

На світових ринках ціни на каву стрімко зростають через побоювання щодо глобальних постачань. У Нью-Йорку ф’ючерси на арабіку досягли найвищого рівня з 1977 року, підскочивши на 3,9%. Загалом цього року ціна на цей сорт зросла на майже 70%.

Під час рейсу авіакомпанії Swiss Air із Цюріха до Брюсселя одному з пасажирів стало зле — тоді екіпаж звернувся за допомогою до людей із медичними знаннями на борту. На заклик відгукнулася голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, котра і надала першу допомогу ще до посадки літака.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні повідомив, що у четвер, 28 листопада підпише закон про державний бюджет на 2025 рік.