Румунія планує розробляти ракети «Нептун» разом з Україною – ЗМІ
Джерело: Army Recognition, Newsweek
Румунія планує розвивати співпрацю з Україною у сфері озброєнь, зокрема, у протикорабельних ракетах Р-360 “Нептун”.
Ракети Нептун, які мають дальність до 400 км і здатні вражати як наземні, так і морські цілі, використовувалися для знищення російського крейсера “Москва” у 2022 році. Вони можуть конкурувати з американськими ATACMS.
Очікується, що спільне виробництво ракет “Нептун” розпочнеться після завершення російсько-української війни.
Довідка: “Нептун” — надзвукова крилата ракета, розроблена українським КБ Луч. ЇЇ представили на міжнародній виставці у 2015 році, надійшла на озброєння ВМС України у 2021 році.
Ракета важить 870 кг, довжина — 5,05 метра, має дальність понад 200 км і призначена для ураження кораблів до 9 тисяч тонн, а також морських і наземних цілей. Оснащена двигуном Мотор Січ МС400 та сучасними системами наведення.
- 11 липня Франція, Німеччина, Італія та Польща виступили з ініціативою щодо розробки крилатих ракет наземного базування з дальністю понад 500 кілометрів, щоб заповнити прогалину в європейських арсеналах.
- Міністерство оборони України заявило про розробку зручного та якісного адаптивного костюма для поранених військовослужбовців, враховуючи рекомендації військових медиків.
ДБР повідомило про підозру у держзраді народному депутату України VI та VII скликань від забороненої “Партії регіонів”.
Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.
У ніч на 11 грудня Сили оборони України атакували нафтобазу у Брянській області РФ.
Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.
Луїджі Манджіоне, якого затримали за підозрою у вбивстві гендиректора страхової компанії UnitedHealthcare Браяна Томпсона, став культурним феноменом у США.