В Україні розробили адаптивний костюм для поранених військових

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України заявило про розробку зручного та якісного адаптивного костюму для поранених військовослужбовців, враховуючи рекомендації військових медиків.

Як зазначається, адаптивний костюм для поранених військових дозволить швидко переодягатися або звільнятися від одягу у стабілізаційних пунктах чи шпиталях, що забезпечить оперативний доступ медичного персоналу до лікувальних маніпуляцій.

Фото: Міноборони

Проєкт здійснює Головне управління розвитку матеріального забезпечення спільно з представниками Збройних сил, українськими виробниками та волонтерами.

Технічне завдання було визначене Тилом командування Сил логістики Збройних сил України з урахуванням рекомендацій військових медиків та волонтерів.

Основною особливістю адаптивного одягу є зручність використання липучок.

Передбачається виготовлення костюмів у декількох розмірах і зростах, з можливістю розширення для використання апарату Ілізарова під час лікування.

Одяг матиме нейтральні тони, вільний крій та включатиме натільну білизну (шорти, майка) та повсякденний варіант (фуфайка з короткими та довгими рукавами, штани).

Адаптивні костюми розраховані як на чоловіків, так і на жінок.

Кілька моделей українських виробників перебувають на етапі доопрацювання і тестуватимуться в практичних умовах у ході військово-дослідних випробувань.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 жовтня. З початку доби відбулося 132 бойових зіткнення.

23 жовтня Рада Європейського Союзу остаточно схвалила виділення Україні кредиту у 35 мільярдів євро коштом відсотків від заморожених російських активів.

На ярмарку оборонної промисловості Saha Expo, що триває у Туреччині, компанія Baykar підписала договір про співпрацю з Україною.

Міністерство закордонних справ Німеччини викликало тимчасового повіреного у справах  Північної Кореї в Берліні на тлі повідомлень про відправлення північнокорейських солдатів до Росії для їхнього перекидання в Україну.

На Донеччині у населених пунктах з активними бойовими діями перебувають 748 дітей, повідомив представник Донецької ОВА Дмитро Петлін.