В Україні розробили адаптивний костюм для поранених військових

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України заявило про розробку зручного та якісного адаптивного костюму для поранених військовослужбовців, враховуючи рекомендації військових медиків.

Як зазначається, адаптивний костюм для поранених військових дозволить швидко переодягатися або звільнятися від одягу у стабілізаційних пунктах чи шпиталях, що забезпечить оперативний доступ медичного персоналу до лікувальних маніпуляцій.

Фото: Міноборони

Проєкт здійснює Головне управління розвитку матеріального забезпечення спільно з представниками Збройних сил, українськими виробниками та волонтерами.

Технічне завдання було визначене Тилом командування Сил логістики Збройних сил України з урахуванням рекомендацій військових медиків та волонтерів.

Основною особливістю адаптивного одягу є зручність використання липучок.

Передбачається виготовлення костюмів у декількох розмірах і зростах, з можливістю розширення для використання апарату Ілізарова під час лікування.

Одяг матиме нейтральні тони, вільний крій та включатиме натільну білизну (шорти, майка) та повсякденний варіант (фуфайка з короткими та довгими рукавами, штани).

Адаптивні костюми розраховані як на чоловіків, так і на жінок.

Кілька моделей українських виробників перебувають на етапі доопрацювання і тестуватимуться в практичних умовах у ході військово-дослідних випробувань.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.

Президент США Джо Байден до кінця виборів 2024 року зосередиться на питаннях України та Близького Сходу. Рішення обумовлене необхідністю зміцнити зовнішньополітичні досягнення його адміністрації.

Сьогодні, 23 липня, російські війська атакували дроном-камікадзе Марганець Нікопольського району Дніпропетровської області, внаслідок чого поранено дітей.