Кого торкнеться зменшення розміру пенсії в Україні
Джерело: відповідь Урядового контактного центру
Певній категорій українських пенсіонерів нараховуватимуть лише чверть пенсії від її звичайного розміру. Це зокрема стосується тих, хто перебуває на повному державному забезпеченні в соціальних установах.
Таким пенсіонерам виплачується лише 25% призначеної пенсії. Тоді як іншу частину перераховують установі, де вона перебуває на повному державному утриманні.
Водночас якщо у родині пенсіонера є непрацездатні особи, їм можуть призначити до 50% його пенсії. Тоді пенсіонер отримуватиме 25% своєї пенсії, а решту 25% отримає державна установа.
Також 50% державна установа отримує за перебування у ній дітей, яким призначено пенсію у зв’язку із втратою годувальника. Решту половини перераховують на рахунок таких дітей у банках. Однак для дітей-сиріт, які перебувають на повному державному забезпеченні у соціальних закладах, вся сума їх пенсійних виплат надходить безпосередньо на їхні банківські рахунки.
Якщо пенсіонер не перебував у закладі, а перебував у лікарні або відпустці, протягом періоду від дати його вибуття до дати повернення включно йому виплачуватимуть пенсію у повному розмірі.
Раніше ми повідомляли, що станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія зросла на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.
Найвищу середню пенсію незмінно отримують у Києві – 7 940 грн, а найнижчу – на Тернопільщині: 4 436 грн.
Наразі майже 4,5 мільйона пенсіонерів отримують пенсії, менші за 4 тисячі гривень. Тоді як більш ніж половина з них отримують виплати, нижчі за 3 тисячі гривень. Та все ж за перше півріччя 2024 року частка пенсіонерів із пенсіями, меншими за 4 тисячі гривень, скоротилася з 51% до 43,5% . Нині 1,2 мільйона громадян отримують пенсію понад 10 тисяч гривень.
- 3 січня на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль нагадав, що з 1 січня в Україні оновилася низка соціальних стандартів.
- Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки висунув пропозицію щодо відмови від підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Вони своєю чергою впливають на розміри соціальних виплат.
- Згідно з інформацією поданих електронних декларацій, за 2023 рік українські міністри заробили близько 23 мільйонів гривень. Водночас за даними НАЗК, про доходи відзвітували 664 тисячі посадовців, що менше проти 2022 року.
Російські війська активізували бойові дії вздовж усієї лінії фронту. Про це повідомляють українські військові, свідчить зведення Генштабу та підтверджують коментарі військових для CNN. Хоча поки не зрозуміло, чи це початок масштабного весняного наступу, проте, масштаби бойових дій свідчать про намір Кремля продовжувати війну.
Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Російські підприємці брати Аркадій та Борис Ротенберги – автори та головні бенефіціари концепції “м’якої націоналізації” в Росії, яка почалася після виходу з країни іноземних компаній у зв’язку з початком повномасштабної війни проти України.