Оприлюднили дані зарплати українських міністрів за другий рік війни (інфографіка)

Джерело: інфографіка видання “Слово і Діло”

Згідно з інформацією поданих електронних декларацій, за 2023 рік українські міністри заробили близько 23 мільйонів гривень. Водночас за даними НАЗК, про доходи відзвітували 664 тисячі посадовців, що менше проти 2022 року.

Джерело: “Слово і Діло”

Так, зауважується, що лідером за розміром зарплати був глава МЗС Дмитро Кулеба – він задекларував 1 млн 368,7 тис. гривень. У 2022 році його зарплата становила 1,2 млн.

Своєю чергою, міністр юстиції Денис Малюська заробив за 2023 рік 1 млн 235,2 тис. гривень, і, відповідно, розташувався на другому місці.

Тоді як глава МВС Ігор Клименко (призначений 3 лютого 2023 року), вже колишня міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна, міністр енергетики Герман Галущенко, міністр захисту довкілля Руслан Стрілець, міністерка соцполітики Оксана Жолнович, міністр фінансів Сергій Марченко та голова МОЗ Віктор Ляшко заробили минулого року приблизно по 1,1 млн гривень.

Також понад мільйон гривень зарплати задекларували в.о. міністра молоді та спорту Матвій Бідний, в.о. міністра культури Ростислав Карандєєв та міністр Кабміну Олег Немчінов.

Призначений у березні 2023 року міністр освіти та науки Оксен Лісовий заробив 982 тис. гривень.

Майже однакові зарплати задекларували віцепрем’єрка із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина (978,7 тис. гривень), перша віцепрем’єрка Юлія Свириденко (976 тис. гривень), прем’єр-міністр Денис Шмигаль (974,8 тис. гривень), віцепрем’єрка Ірина Верещук (974,7 тис. гривень), віцепрем’єр із відновлення Олександр Кубраков (974,5 тис. гривень), міністр аграрної політики Микола Сольський (971,5 тис. гривень), віцепрем’єр з інновації, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров (969,3 тис. гривень)

Міністр із питань розвитку стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин, призначений у березні 2023 року, отримав 890,1 тис. гривень зарплати.

Водночас найменшу зарплату у 2023 році отримав міністр оборони Рустем Умєров, котрого призначили 3 вересня 2023 року – 442,3 тис. гривень.

Раніше президент Володимир Зеленський оприлюднив декларацію про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2023 рік. Доходи Зеленського в 2023 році переважно складалися з його заробітної плати, відсотків банку та доходу від надання нерухомості в оренду. Загалом доходи президента за минулий рік становлять 4 млн 967 тис. 036 грн.

Довідка. Декларація про доходи та майно державних посадових осіб – це щорічна декларація, яка подається державними службовцями та іншими публічними посадовими особами в рамках законодавства про цивільну службу і закону про протидію корупції.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.

У Генеральному штабі ЗСУ надали оперативну інформацію станом на 22.30 23 травня щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами загарбницьких планів.