Оточення Медведчука керує українською адвокатурою – Bihus.Info

Джерело: росзлідування Bihus.Info

Особи, котрі роками співпрацювали із державним зрадником Віктором Медведчуком та поділяли його проросійську ідеологію, навіть після його затримання та “відправки” до РФ, нині продовжують зберігати вплив та ключові посади у системі адвокатури України.

Національна асоціація адвокатів України створена у 2012 році згідно з законом “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. Це професійна організація, до складу якої автоматично увійшли усі адвокати країни. Структура об’єднує у собі органи самоврядування, які мають вплив на те, кому видавати свідоцтво адвоката, а кого його позбавляти.

Від початку створення НААУ її очолила Лідія Ізовітова, яку в медіа та в адвокатському середовищі називають “людиною Медведчука”. Попри те що термін її перебування на посаді закінчився ще у 2022 році, вона досі є головою асоціації.

З початку 2000-их років Ізовітова та Медведчук “перетиналися” в організації “Спілка адвокатів України”: Медведчук був її засновником, а Ізовітова – віцепрезиденткою. Також тоді вона мала посаду у Вищій раді юстиції, яка відповідала за формування суддівського корпусу.

Адвокати наголошують, що за понад десять років головування Ізовітової Національна асоціація та Рада адвокатів не висловлювали позицій щодо історичних державних подій.

Зокрема НААУ у 2014 році не засудила закони 16 січня та не висловила позиції щодо дій режиму Януковича і побиття стцдентів під час Революції Гідності. Тоді група адвокатів підписала Акт недовіри до керівництва НААУ.

У 2016 році ані Ізовітова, ані очолювана асоціація не відреагувала на створений у так званій “ДНР” “реєстр адвокатів”. Щобільше, вже у 2023 році Ізовітова розкритикувала законопроєкт, у якому пропонують ввести кримінальну відповідальність для адвокатів, які працюють на ТОТ, визнаючи легітимність влади росіян.

Також важливу посаду у структурах української адвокатури нині займає колишня парламентська помічниця Віктора Медведчука Зоя Темнохудова. Вона поділяла ідеологічні цінності політика, зокрема, в 2020-му році в інтерв’ю місцевому медіа вона зауважила, що їй імпонують ідеї мирної України, які відстоює Медведчук.

Темнохудова – адвокатка із Закарпаття, а також депутатка Закарпатської обласної ради від ПЗЖМ (раніше відома як ОПЗЖ).

У 2022 році Рада адвокатів Закарпаття обрала Темнохудову своєю представницею до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України. Ця структура контролює здачу кваліфікаційних іспитів адвокатами та дисциплінарні провадження.

Ще один адвокат Ігор Кириленко. У 90-их роках працював у міжнародній юридичній компанії “Бі.Ай.Ем”, співзасновником якої був Медведчук. Також був консультантом “Спілки адвокатів України”, яку тоді Медведчук очолював.

Окрім цього, Кириленко представляв Медведчука у судах, зокрема й щодо справи про заборону книги Вахтанга Кіпіані про Василя Стуса. У 2020 році Кириленко став депутатом Київради від партії ОПЗЖ. Нині він входить до складу регламентної комісії Київради.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.