У відповідь на дії Молдови Росія вислала співробітника посольства
Джерело: заява МЗС РФ
Росія висилає співробітника посольства Молдови в Москві, повідомило міністерство закордонних справ РФ. Свій крок російське відомство пояснило рішенням влади Молдови оголосити персоною нон грата співробітника посольства РФ у Кишиневі.
У зв’язку з цим у вівторок до міністерства РФ викликали тимчасового повіреного у справах Республіки Молдова в РФ Олександра Кетрару, якому вручили відповідну ноту.
Додамо, 1 серпня, Молдова заявила, що вислала російського дипломата та викликала російського посла, щоб висловити офіційний протест після затримання двох молдовських посадовців за звинуваченнями в державній зраді.
У заяві міністерства закордонних справ Молдови йдеться, що “отримано інформацію та докази, які свідчать про здійснення на території Республіки Молдова (російським дипломатом) діяльності, несумісної з дипломатичним статусом”.
Посол Росії в Кишиневі Олег Васнецов заявив журналістам, що Москва розглядає висилку своїх дипломатів як “недружню”, і що Росія дасть відповідь на крок Молдови.
Нагадаємо, що 31 липня Прокуратура із боротьби зі злочинністю Молдови (PCCOCS) після обшуків у парламенті затримала двох осіб за звинуваченням у державній зраді.
Підозрювані скоювали злочини з 2023 року. Один із затриманих підозрюється у передачі інформації співробітнику посольства на шкоду Молдові. Прокуратура не уточнює, про яке посольство йдеться.
Другий затриманий підозрюється у змові проти Молдови та отриманні особистої вигоди, він також підтримував контакт зі співробітником посольства.
Обох помістили під варту на 72 години.
Раніше джерела Радіо Свобода повідомляли, що розслідування стосується шпигунства голови юридичного департаменту парламенту Молдови Йона Креанге. Чиновника спіймали під час передачі інформації співробітникам посольства Росії в Кишиневі.
- Міністр закордонних справ Молдови Міхай Попшой заявив, що можуть бути нові випадки депортації російських дипломатів, якщо Москва продовжить шкодити національним інтересам країни.
- США, Канада та Велика Британія звинувачують у Росію у намаганні втрутитись у вибори президента Молдови та референдум про членство країни у Євросоюзі.
Компанія Ілона Маска Neuralink отримала дозвіл в Канаді на проведення першого клінічного випробування мозкового імплантату, який зможе допомогти паралізованим людям користуватися цифровими пристроями за допомогою думки.
Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.
Іспанська газета La Vanguardia припиняє розміщувати публікації на платформі X, яка належить Ілону Маску, заявивши, що видалить звідти всі свої облікові записи.
Федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер запропонував Австрію як місце для мирних переговорів між Росією та Україною. Цю пропозицію він озвучив під час телефонної розмови з Дональдом Трампом.
26 листопада прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що він готовий виконати угоду про припинення вогню з Ліваном і “рішуче відповість на будь-які порушення” з боку “Хезболли”.